Festiwal Gramy 2017 – będzie się działo [program]

Autor:

Kategoria:

Festiwal Gramy 2017 tuż-tuż: już w najbliższy weekend, 18 i 19 listopada w ABMBEREXPO w Gdańsku. Szykujemy sprzęt, rozgrzewamy struny głosowe, by nam sił na wszystkie czekające nas rozmowy nie zabrakło, a także kolejny raz analizujemy program, żeby nie przeoczyć żadnego ciekawego spotkania… Czy to w ogóle możliwe?

Festiwal Gramy to przede wszystkim świetna okazja do pogrania w gry, których jesteście bardzo ciekawi, a nie mieliście okazji się jeszcze z nimi zapoznać. Co ważne, w tej kwestii można liczyć na pomoc świetnie przygotowanych wolontariuszy, którzy na pewno przybliżą Wam zasady wybranych przez Was tytułów. Z doświadczenia wiemy, że jeśli chcecie mieć miejsce siedzące, warto wybrać się na targi jeszcze przed południem – z upływem godzin miejsc zaczyna brakować. Chociaż… Niejednokrotnie zostało sprawdzone, że równie dobrze jak stół sprawdza się… podłoga!

Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi to również okazja do posłuchania prelekcji i wzięcia udziału w warsztatach – możemy się założyć, że i w tym roku będzie ciekawie. Jeśli interesujecie się tworzeniem gier planszowych, blogowaniem na ich temat albo tym, co w planszowym świecie piszczy za granicą, pamiętajcie, by zajrzeć do strefy gości. Przedstawiciele blogosfery i wydawnictw zdradzą na pewno  wiele smaczków. Poniżej program spotkań w Strefie Gości:

Dodam tylko, że blogerzy i vlogerzy planszówkowi spotkają się również na dużej scenie o 11:00 w niedzielę, czyli drugiego dnia festiwalu. Tam chyba jednak nie będzie tak miło, bo… będzie mowa o najgorszych planszówkach, w jakie graliśmy. Chcecie dołożyć swoją cegiełkę? Zapraszamy! Będziemy czekać na Was z mikrofonem gotowym do akcji.

Honorowym gościem tej edycji targów będzie Adam Kwapiński, który przygotował dla Was dwie prelekcje. Zapraszamy na nie szczególnie tych, którzy wiedzą, z czym się je Herosów i wspierali Lords of Hellas na Kickstarterze.

Relację z Festiwalu Gramy usłyszycie w Radiu Uniwersytet podczas audycji Przystanek Planszówka w poniedziałek 20. listopada o 20:00.

Agata Borowska
Agata Borowska
Jeśli nie gra w planszówki, prawdopodobnie spędza czas na rowerze. Na równi z jeżdżeniem po mieście na ostrym kole uwielbia indoor cycling – od kilku lat spełnia się jako instruktor. Pozostały wolny czas poświęca na Radio Uniwersytet i prowadzenie bloga.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także