Zapraszamy na Mikograjki! 8-9 grudnia w Toruniu

Autor:

Kategoria:

Mikołaj dziś miał sporo pracy i nie ukrywa, że przed kolejnym rozwożeniem prezentów ma ochotę się nieco zrelaksować. Najbliższy weekend, 9-10 grudnia postanowił spędzić w Toruniu na Mikograjkach, na które i was zapraszamy.

Podczas Mikograjes czeka na nas wiele miłych niespodzianek. Pierwsza to możliwość zagrania w ponad 150 różnych gier. A jeżel dopiero wkraczasz w świat planszówek na pewno znajdą sie sooby, które pomogą ci w poznaniu reguł różnych gier. Nie zabraknie także konkursów, bo Mikołajowi zostało nieco prezentów, które tam będzie można przy odrobinie szczęścia zdobyć. Osoby lubiące rywalizację, będą miały okazję wziąć udział w turniejach. Ale nie to czyni Mikograjki wyjątkowym wydarzeniem.

Podczas tego wydarzenia odbędą się spotkania z dwoma autorami gier planszowych: Łukaszem „Wookie” Woźniakiem oraz Przemysławem Wojtkowiakiem. Zatem jest to szansa, by wypróbować ich projekty, poznać tajniki pracy projektanta i przekonać się, że planszomaniacy to bardzo pozytywne osoby:)

To jeszcze nie wszystko. Skoro wśród organizatorów pojawia się Games&Grow spodziewajcie się ciekawych i inspirujących prelekcji. Na jakie tematy? O planszówkowym rodzicu i o tym jak nie grać z dziećmi.

Dlatego zapraszamy was w najbliższy weekend do Torunia. W sobotę 9 grudnia od godziny 10:00 do 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. A wiecej szczegółów znaleźć można na stronie Facebook wydarzenia jak i na plakacie.

Mikograjki to wydarzenie organizowane przez Książnicę Kopernikańską oraz Games&Grow. Dwa podmioty bardzo mocno związane z grami planszowymi. Ale „podmiot” brzmi tak bezoosobowo, a przecież to grono planszówkowych zapaleńców, chcących dać wam możliwość spędzenia pięknego weekendu w otoczeniu gier i graczy. Wśród nich są Mateusz Pitulski, dzięki, któremu w Polsce ukazały się takie gry jak Dolina Kupców, czy Wyrocznia Delficka oraz Mateusz Pejas (podcaster, redaktor portalu Games Fanatic).

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także