Podcast Przystanek Planszówka 114 – Novuss (bilard marynarski)

Autor:

Kategoria:

Podcast powraca! Tak właśnie, z przytupem, chciałbym rozpocząć wstępniak do nowego odcinka podcastu Przystanek Planszówka. Po dwóch latach przerwy w nadawaniu wreszcie jest nowy materiał. Z całą pewnością mogę napisać, że to materiał wyjątkowy, gdyż gość, którego zaprosiłem, Svietlana Kunc, promuje w Polsce grę, która ma bardzo ciekawą historię, aczkolwiek wciąż jest u nas mało znana: Novuss, tytuł znany także pod nazwą Bilard Marynarski. Nieco odmienny od „tradycyjnego” bilarda, pod wieloma względami także dużo przystępniejszy dla osób, które chciałyby spróbować.

Zachęcam do posłuchania. W odcinku garść wyjaśnień, dlaczego nas nie było, co nieco o tym co dalej planujemy w kontekście podcastu no i przede wszystkim wywiad ze Svietlaną, w którym rozmawiamy nie tylko o historii bilarda marynarskiego, ale także o tym jak rozpocząć swoją przygodę z grą Novuss, gdzie można w nią zagrać i przede wszystkim dlaczego warto wziąć kij i zacząć szlifować swoje umiejętności.

Pobierz podcast w formacie mp3.

Linki do stron wymienionych w podcascie

Znajdź nas na:

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także