Wniosek kuratora w sprawie skazanego: Mały Książę

0

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Prosto z pudła, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

Maly Ksiaze 22Do Planszówkowego Systemu Sądownictwa wpłynął nowy wniosek kuratorski.Proces będzie wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz przed Sądem stanie nieletni… Mały Książe! Kurator, Wydawnictwo Rebel, który doprowadził oskarżonego przed oblicze wymiaru sprawiedliwości uważa, że wyrok zamknięcia gry w pudle jest niesprawiedliwy!

Mały Książę: Stwórz mi planetę, to gra która premierę miała niespełna miesiąc temu. Jej autorami są Antoine Bauza oraz Bruno Cathala, których polscy gracze kojarzyć mogą m.in. z następujących gier: 7 Cudów, Cyklady, Shadows over Camelot czy Ghost Stories. Już sama wieść o wspólnej pracy tych autorów wzbudza ciekawość co będzie czekało w pudle.

Zanim rozpocznie się proces należy wymienić jeszcze jedno nazwisko: Antoine de Saint Exupery. To właśnie na podstawie powieści francuskiego pisarza, stworzona została gra Mały Książę. Można to stwierdzić już po pierwszym rzucie okiem na pudełko  wykorzystane w grze grafiki pochodzą właśnie z tej książki. A kto ją czytał, ten wie, że są one bardzo charakterystyczne.

Kurator w następujący sposób zachęca do uwolnienia oskarżonego:

Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów tej słynnej powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego!
W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży ……..

Rozpoczynający się proces ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie, czy autorzy ograniczyli się tylko do wykorzystania grafik z bestselerowej książki, czy też udało im się przemycić także coś z jej treści? Czy wzorem powieści, gra będzie trafiała zarówno do młodego i starszego pokolenia? Czy w tym niepozornym pudle kryje się dobra gra familijna? Wreszcie, czy oba warianty rozgrywki, dwu- i wieloosobowy są równie ciekawe i grywalne.

Już niebawem, na blogu Prosto z pudła, pojawi się trzyczęściowy proces gry planszowej Mały Książę. Na pierwszej rozprawie, Sąd skupi się na kwestii wykonania. Na drugiej, przedstawiony zostanie materiał dotyczący mechaniki gry. Podczas trzeciej ogłoszony zostanie wyrok. Choć jej główny bohater jest nieletni, odpowiadać będzie przed Sądem jako dorosły, gdyż zdaniem kuratora, oskarżony przeszedł pozytywnie proces resocjalizacji i jest obecnie praworządnym przedstawicielem familijnych gier planszowych.