33 Noc Planszówek w Bydgoszczy – Galeria zdjęć

0

Ubiegły weekend redakcji Przystanku Planszówka minął bardzo pracowicie i mamy nadzieje na więcej tak pracowitych dni. Z piątku na sobotę udało nam się spotkać w trzyosobowym składzie (Pirat Cristobal, Sławek Wiechowski – założyciel Pionkolandii i UncleLion) Na stole wylądowały: Bang! Gra kościana, Get Bit, Metropolia, Osadnicy: Narodziny Imperium, Lewis & Clark. Po 4 godzinach spania i śniadaniu przyszedł czas na Tezeusza, Jaipur i ponownie Osadników. W międzyczasie kilkanaście partii z Młodym Piratem w Tenzi. Następnie Pirat Cristobal pozostał na swojej łajbie poznając Nauticusa i Napoleon’s War: The 100 Days a UncleLion ruszył na …. XXXIII Noc Planszówek w Bydgoszczy.

I choć to już tradycja, wspomnieć należy, że jak zwykle graczom niczego nie brakowało. Centrum Gier Pegaz zapewniło ponad 200 gier, w tym nowości (m.in. Splendor, Abyss, Unita). Uniwersytet Kazimierza Wielkiego udostępnił przestronną salę w której pomieściło się ponad 150 osób. Studenci specjalności GameDec zaprezentowali prototypy swoich gier. A Chińska Patelnia, zadbała, by ani mały, ani duży głód nie rozpraszał graczy. Wreszcie wspomnieć trzeba, że odbył się turniej, w grę, będącą hitem ostatnich tygodni: Splendor. Jednym słowem masa pozytywnych emocji, które uwiecznione zostały na zdjęciach.

Więcej zdjęć znaleźć można na stronie facebook Centrum Gier Pegaz (link). Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Tych, którzy jeszcze nie byli na Nocy Gier Planszowych w Bydgoszczy zapewniamy – warto!