Galaktyczny konkurs rozwiązany! A na półkach nowości od Galakty

0
Konkurs twórców gier / fot. Galakta

IV galaktyczny konkurs dla autorów gier rozwiązany! Na ten moment czekali miłośnicy i przede wszystkim autorzy gier planszowych, bo to właśnie do nich adresowany był konkurs wydawnictwa Galakta. Nagrodzono wszystkich, jednak wyróżnione zostały trzy propozycje, w których dostrzeżono największy potencjał – dwie w kategorii Fantasy i jedna w kategorii Science-Fiction.

Stworzyli gry i wygrali!

Pierwszym z tytułów jest Heroic Guilds autorstwa Sebastiana Lamcha. Ten ciekawy deckbuilder zwrócił na siebie uwagę kilkoma interesującymi rozwiązaniami i elementami specjalnymi, jak choćby plansza wykorzystywana przy składaniu talii. Worker-placement, klimat gry oraz wykonanie prototypu na bardzo wysokim poziomie – wszystko to zagwarantowało autorowi Heroic Gulids zwycięstwo.

Konkurs twórców gier / fot. Galakta
Konkurs twórców gier / fot. Galakta

Drugą wyróżnioną propozycją zostało POST-APO autora o pseudonimie Griphus. Kooperacyjna gra dla „miłośników radioaktywnych zmagań”, w której grupa ocalałych walczy o przetrwanie i stworzenie miejsca do godnego życia. Gracze budują więc wspólnie osadę, zbierają artefakty, walczą, handlują… Zwycięża jednak ten, kto zgromadzi najwięcej punktów. Gra, która łączy kooperację z rywalizacją, została dobrze osadzona w postapokaliptycznym klimacie, zwróciła uwagę Galakty swoją złożonością i dopracowaniem.

Konkurs twórców gier / fot. Galakta
Konkurs twórców gier / fot. Galakta

Dodatkowe wyróżnienie przyznane zostało grze Bogilubcy Piotra Góreckiego. Gra karciana dla dwóch osób wprowadzająca magiczny klimat mitologii Słowian, urzekła jurorów konkursu.

Nas te tytuły również zaintrygowały. Autorom zwycięskich pomysłów GRATULUJEMY!

Kosmos, mózgi i… „Winter is coming”, czyli garść nowości od Galakty

Gdy miłośnicy gier tworzyli swoje prototypy, Galakta także nie próżnowała. W kwietniu sklepowe półki zapełniły się nowościami od tego wydawnictwa. Wśród najbardziej oczekiwanych jest pierwszy duży dodatek do Gry o Tron: Gry karcianej, Wilki Północy, który skupia się na Starkach i dodaje wiele nowych możliwości taktycznych.

Dla wielbicieli kosmosu gra Misja: Czerwona Planeta w zupełnie nowej odsłonie, choć wierna oryginałowi pod względem mechaniki, wzbogacona została o wiele nowości zaprojektowanych przez tych samych twórców. Dopracowana, odświeżona – także graficznie – gra dla 2-6 graczy, którzy walczą o dominację na Marsie i kontrolę nad jego bezcennymi surowcami naturalnymi.

Największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal fantastyki – Pyrkon – jak zwykle obfitował w liczne premiery, a ta była na pewno jedną z bardziej udanych. Mowa o grze Zombie Terror, asymetrycznej grze planszowej dla dwóch graczy, z których jeden przejmuje kontrolę nad hordą żywych trupów, drugi zaś będzie próbował uratować garstkę cudem ocalałych mieszkańców miasteczka. „Przetrwaj lub przetraw – wybór należy do Ciebie„.

Na dokładkę

Na pewno ucieszy też wiadomość iż 14 kwietnia pojawi się dodatek do Warhammer 40 000: Podbój a już teraz kupić można dwa rozszerzenia do Star Wars: Imperium Atakuje: Przemytnik Sojuszu oraz Jeździec Banthy oraz dodruk do gry Talisman: Podziemia.

Nic, tylko grać!

Źródło: Galakta