Oficerowie śledczy donoszą… Cube – Factory of Ideas

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Cube - logoPlanszówkowy System Sądownictwa informuję, że natrafił na ślad działalności nowego ośrodka resocjalizacji gier planszowych. Cube – Factory of Ideas, to nowe wydawnictwo z Poznania, które jest rozwinięciem działalności tamtejszego sklepu z grami planszowymi Cube. Oficerowie śledczy rozpoczęli obserwację ośrodka. Udało się im przechwycić kilka grypsów z wydawnictwa, które zostały zamieszczone na kanale facebook Cube – Factory of Ideas.

Zdobyte przez śledczych informację wskazują, że trwają pracę nad resocjalizacją kilku potencjalnych recydywistów. Niestety  na dzień dzisiejszy udało się ustalić imiona tylko dwóch z nich.

Pierwszy to Schotten-Totten. Zgodnie z przechwyconą informacją jest to propozycja, której fanom karcianek nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest to klasyczna już dzisiaj, taktyczna karcianka dla dwóch osób, autorstwa Reinera Knizii. Graczom przyjdzie się wcielić w przywódców jednej z dwóch szkockich wiosek, której mieszkańcy rok w rok toczą morderczy bój o władzę nad pobliskim, górskim pastwiskiem. Polskie wydanie gry otrzyma zupełnie nową, humorystyczną szatę graficzną oraz poprawione zasady, jest też poszerzone o karty specjalne.

Drugi to gra Kłamca, Kłamca. Choć niewiele jeszcze o niej wiadomo, to ustaliliśmy, że jest to szybka gra karciana autorstwa Łukasza „Wookiego” Woźniaka. W Kłamcy, Kłamcy nawet do 10 graczy będzie musiało wykazać się umiejętnością skutecznego blefu, zdolnością kłamania, oszukiwania i wyprowadzania wszystkich w pole z zachowaniem „pokerowej twarzy”. Tutaj nawet nieopatrzne mrugnięcie okiem może zdradzić Wasze zamiary i zniweczyć szansę na zwycięstwo. Gra charakteryzuje się prostymi zasadami, szybkim czasem rozgrywki i oryginalną, niecodzienną szatą graficzną utrzymaną w klimacie noir. 

Cube – Factory of Ideas będzie z pewnością pod ciągłą obserwacją Planszówkowego Systemu Sądownictwa. Praworządni gracze będą informowani o wynikach śledztwa na blogu Prosto z pudła.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ