Nowa odsłona cyfrowego Dominiona jeszcze w tym roku

Autor:

Kategoria:

1 stycznia 2017 informowaliśmy, że król karcianek, Dominion, doczekał się nowej cyfrowej odsłony. Aplikację przygotowaną przez Making Fun zastąpiła przeglądarkowa wersja od Shuffle It. W ostatnim tygodniu fanów deckbuldingu zaskoczyła wieść: będzie nowa aplikacja nad którą pracuje  to samo studio, które ma w swoim portfolio implementacje Race for the Galaxy!

Zanim jednak o nowej odsłonie, pozwólcie, że przypomnę o problemach z obecną platformą, czyli Dominion.Games. Shuffle It zrobiło dużo dobrego m.in. zapewnili fanom dostęp do wszystkich dodatków, a w przypadku ostatnich już w czasie premiery analogowej wersji. Strona przyciąga spore grono graczy, o czym świadczy fakt, że zazwyczaj nie ma problemu, by znaleźć kogoś do partii online. Jednak pomimo upływu czasu, ciągle nie zostały spełnione niektóre zapowiedzi. Brakuje trybu kampanii, AI nie należy do najlepszych, ale najpoważniejszy problem to brak dedykowanej aplikacji i możliwości grania offline. Nieco więcej możecie dowiedzieć się z naszej recenzji, choć trzeba zaznaczyć, że od tego czasu platforma doczekała się pewnych poprawek.

Na szczęście już niedługo może się to zmienić. Rio Grande Games (wydawca karcianego Dominiona) oraz Temple Gates Games przygotowują nową odsłonę klasyki deckbuldingu. Choć niemal każdy news o Dominionie wzbudza w naszej redakcji znaczny wzrost poziomu endorfin, to fakt, iż za aplikację odpowiedzialne będzie akurat to studio, dzięki któremu mogłem zagrać, pewnie już setki partii online i offline, w rewelacyjną implementacje Race for the Galaxy sprawia, że wróciły nadzieje pogrzebane w ostatnich latach. Jest szansa na godną odsłonę cyfrowego Dominiona!

Nie znamy na razie dokładnej daty premiery, lecz wiemy, że niebawem mają rozpocząć się beta testy. A co obiecuje deweloper? Otóż bardzo dużo: tutorial (tak, tego też brakowało w poprzedniej wersji), dostęp do wszystkich dodatków w dniu premiery, zaawansowane AI o trzech poziomach trudności, wykorzystujące algorytmy AlphaZero i sieci neuronowe, tryb multiplayer w czasie rzeczywistym, pass and play, crossplatform no i przede wszystkim dostępność na różnych urządzeniach (w tym na telefonach) obsługujących platformy Android, iOS i PC (wersja na Steam).

Zatem nie pozostaje nic więcej jak wypatrywać nowych newsów. Obecnie można zapisywać się jeszcze na beta testy (liczba miejsc ograniczona, sam zapis nie oznacza, że otrzymacie dostęp). Na koniec zapytać możecie co z dominion.games? Otóż… nic. Dalej będzie funkcjonował, równolegle do aplikacji. Jak długo? Tego niestety nie wiemy, ale pewnie nie krócej niż dwa lata, gdyż na tyle można wykupić obecnie subskrypcje na starą odsłonę Dominiona.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także