Wniosek kuratora w sprawie skazanego: Księstwo

Autor:

Kategoria:

Księstwo - gra planszowaOśrodek Resocjalizacji Gier Planszowych Wydawnictwo G3 Poland wystąpiło o kolejny proces. Po dwóch wnioskach dotyczących gier karcianych nadszedł czas na planszówkę. Oskarżony to gra planszowa Księstwo. Sąd przychyla się do wniosku kuratora i informuje, Księstwo doczekało się założenia akt w Planszówkowym Systemie Sądownictwa (patrz lewe menu) i oficerowie śledczy rozpoczęli zbieranie materiałów dowodowych do procesu.

Z wniosku kuratora dowiadujemy się, że autorem gry planszowej „Księstwo” jest Tauko Taahkokallio. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy. Choć podany na pudełku czas gry to 45-90 minut, to  gracze w ciągu trzech lat rozwijają swoje księstwa. W trakcie gry muszą odpowiedzieć sobie na pytania: Kiedy jest najlepszy czas na rozbudowywanie centrum miasta? Kiedy najlepiej zbierać zboże i jak bardzo potrzebna jest obrona własnego księstwa? Tylko ten, kto właściwie kontroluje czas, może odnieść sukces.

Podczas procesu, Sąd nie będzie rozstrzygał jak się wymawia  nazwisko autora. Na szczęście nie jest to potrzebne do rozgrywki a jego poprawne przeczytanie jest sporym wyzwaniem. Proces ma za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wykonania oskarżonego, zawartych w nim mechanik, czy tworzą one spójną i dobrze działającą całość. Rozstrzygnąć ma kwestie do kogo adresowana jest ta gra, a wreszcie czy Księstwo zasługuje na uwolnienie z pudła. Tradycyjnie proces odbędzie się w trzech częściach: portret pamięciowy, oskarżenie i wyrok.

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem procesu gry planszowej „Księstwo” zapraszamy do śledzenia bloga Prosto z pudła stanowiącego Biuletyn Informacji Publicznej Planszówkowego Systemu Sądownictwa.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj