Cyfrowa Kuźnia Gier.

Autor:

Kategoria:

Ahoj! Wczorajsze informacje od kamratów z Kuźni Gier dla Was przekazuję i do łupieniach ich cyfrowych i kartonowych planszówek nawołuję! Beczka rumu dla Wszystkich!
 
Wydawnictwo Kuźnia Gier z przyjemnością informuje, że już na początku lutego pojawi się długo oczekiwana cyfrowa wersja Kingpina – taktycznej gry planszowej o porachunkach mafijnych, autorstwa projektantów międzynarodowego planszówkowego bestsellera Alcatraz: The Scapegoat. Gra dostępna będzie dla użytkowników urządzeń iPhone i iPad (później również dla systemu Android i innych platform) w sklepie iStore za jedyne 99 centów.

Kingpin to taktyczna gra dla 2 osób utrzymana w mrocznej estetyce komiksu neonoir, znanego choćby z serii (oraz filmu) Sin City. Za oprawę graficzną odpowiada Robert Adler, znany polski rysownik komiksowy,  współtwórca m.in. serii 48 stron i Status 7. Fabuła gry opowiada o rywalizacji czterech gangów (wersja cyfrowa zawiera również dodatkową armię pochodzącą z rozszerzenia gry planszowej – Kartel): mafii włoskiej i rosyjskiej, japońskiej Yakuzy oraz kolumbijskiego Kartelu. Na brudnych alejkach mrocznego miasta, w cieniu kamienic i wieżowców, w światłach latarni i w strugach deszczu trwa wojna. Tu wszyscy trzymają się na muszce, samochody z piskiem opon mkną po ciemnych ulicach, a na dachach budynków czają się płatni  mordercy. A wszystko to podlane jest dużą dawką taktyki i strategii rodem z szachów. Filmowy trailer gry  zobaczyć można tutaj:http://www.youtube.com/watch?v=4Vc0q1R-Ihs.
 
 
 
 

Kuźnia Gier to obecne na rynku już od 8 lat wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu i wydawaniu gier planszowych, karcianych i RPG, odpowiadające m.in.za Szlachecką Grę Karcianą Veto, gry w uniwersum Wiedźmina oparte na znanej grze komputerowej, przeboje wśród gier imprezowych – Top-A-Top oraz serię Wiochmen, Kapitana Bombę oraz światowy bestseller Alcatraz: The Scapegoat, grę planszową autorów Kingpina wydaną do tej pory po angielsku, francusku, niemiecku, włosku, hiszpańsku i rosyjsku. Firma działa również w segmencie gier tworzonych na zamówienie, a do tej pory współpracowała m.in. z Narodowym Centrum Kultury, Kancelarią Senatu RP, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czy firmą telewizyjną Universal Networks.

Produkcją gry zajęła się jedna z największych polskich firm działających w obszarze mobile czyli Mobile Wings Interactive S.A., posiadająca bogate doświadczenie z zakresu kompleksowej produkcji i dystrybucji gier oraz aplikacji mobilnych dla największych klientów. Na swoim koncie spółka ma ponad 100 projektów,  których odbiorcami były zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne. Mobile Wings Interactive działa jednak aktywnie nie tylko w sektorach związanych z tworzeniem aplikacji, lecz również w zakresie marketingu mobilnego, m.in. poprzez ścisłą współpracę z agencją Vis Services S.A.
 
Zapraszamy również do zapoznania się z innymi tytułami obu firm: światowym bestsellerem Kuźni Gier czyli Alcatraz: The Scapegoat i najnowszą produkcją Mobile Wings Interactive S.A., osadzoną w świecie pradawnej słowiańskiej magii, grą Amber Route.
 
 
Alcatraz: the Scapegoat to gra kooperacyjna dla 3 lub 4 graczy z unikatowym mechanizmem zdrajcy. Gracze wcielają się w więźniów wspólnie planujących ucieczkę z Alcatraz. Jednak z góry wiadomo, że nie wszystkim się uda… Więcej informacji w serwisie BoardGameGeek: http://boardgamegeek.com/boardgame/96613/alcatraz-the-scapegoat.

Amber Route od Mobile Wings Interactive S.A. natomiast to gratka dla wielbicieli gier karcianych. Niezwykła gra, w której gracz wyruszy w niebezpieczną podróż prowadząc swoją karawanę przez coraz to nowe tereny dopracowana została pod każdym względem. Otrzymujemy cztery tryby rozgrywki (w tym tryb kampanii i  multiplayer), trzy poziomy trudności i ponad sto unikalnych kart. Unikalna grafika, pełna mistycznych potworów i postaci oraz ścieżka dźwiękowa gry, stanowią dodatkowe uzupełnienie doskonałej produkcji. Trailer gry można obejrzeć pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=cByyf0KDGvA&feature=youtu.be.
 
Kuźnia Gier
Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj