Chaos z pudła trafił na stół: puzzle Wasgij

0

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Prosto z pudła, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

Każde pudło kryje w sobie tajemnice. W przypadku puzzli, najczęściej wystarczy rzut okiem na pudło, by ją w pełni poznać. Choć wymieszane elementy tworzą chaos, patrząc na pudełko, widzimy co z tego chaosu powstanie. Są jednak wyjątki, pudła z podwójną tajemnicą. Bo choć jest na nich obrazek, to jest on tylko wskazówką tego co będziemy układali….

Puzzle Wasgij?: zabawa w detektywa…

Dzięki uprzejmości sklepu Justynkowo, które doprowadziło przed oblicze Sądu nowe puzzle, UncleLion niebawem podzieli się wrażeniami z układania nietypowego wzoru. Będą to puzzle firmy Trefl, z serii Wasgij? a dokładniej część 6 „Nowa dekoracja”.

Jest obrazek na wieku pudełka i dwie dodatkowe wskazówki. A co za tajemnica kryje się w pudle? Okaże się dopiero po ich ułożeniu. Jedno jest pewne: została ona „rozbita” na 1000 małych elementów… Wasgij? (dla zaskoczonych nazwą wskazówka: czytajcie od tyłu), przypomina trochę zabawę w detektywa. Nie widzimy tego co układamy, a w pudle kryje się humorystyczny rysunek Grahama Thompsona. Jest też krótka wskazówka:

Wasgij_nowa_dekoracja_07Horror, szok, przerażenie? Co takiego wydarzyło się w sypialni, że małżonkowie są zrozpaczeni a wszyscy dookoła stanęli i patrzą w bezruchu? I dlaczego ekscentryczny projektant wnętrz jest tak z siebie zadowolony? Obrazek, który widzisz na wieczku pudełka, nie jest tym, który układasz. To tylko pierwsza wskazówka do ułożenia puzzli. Spójrz na scenę zaytułowaną „Nowa dekoracja” i wyobraź sobie, że jesteś złotą rybką w akwarium, stojącym na parapecie okiennym. To , co zobaczysz za ekipą filmową, zszokowaną parą i gospodarzem programu telewizyjnego to obrazek, który musisz ułożyć. Ostatnia wskazówka pokazuje zarys kilku postaci na puzzlach. Rozpocznij układanie właśnie od nich, a na pewno zainspirują Cię i pomogą ułożyć ten zabawny obrazek. Powodzenia!

Pudło już otworzone, puzzle Wasgij? nr 6 trafiają na stół. Sortowanie, tym razem przeprowadzane po omacku, już rozpoczęte. Zatem UncleLion z sędziego zamienia się w detektywa. Niebawem wrażenia z układania puzzli….

Dziękuję sklepowi

justynkowo

za przekazanie puzzli do recenzji