Summoner Wars na horyzoncie.

Autor:

Kategoria:

Ahoj! Mam dla Was garść informacji o nadchodzącym szturmie pudeł z rodziny Summoner Wars od dziewczyn i chłopaków z wydawnictwa CUBE – Factory of Ideas. Jak wiecie jestem miłośnikiem karcianek, a Summoner Wars już od dawna wypatruję i na swój egzemplarz wyczekuję. Z niecierpliwością zacieram łapy na nadchodzące pojedynki z mą wybranką Lady J. i tym bardziej łechce me ucho informacja, że to już tuż, tuż. Na początek zawitają do nas Krasnoludy Gildii i Jaskiniowe Gobliny z czego na pewno zobaczycie unboxing, a teraz oddaję pióro dla wydawcy:
 
Niezwykle miło jest nam poinformować, że wielkimi krokami zbliża się nasza najważniejsza i z dawna oczekiwana premiera – Summoner Wars. Już na początku października w Wasze ręce trafią dwa Zestawy Startowe, a niedługo potem pierwsza partia dodatków. Więcej o grze, a także konkretnych terminach przeczytacie poniżej…
 
Summoner Wars – Mistrzowie Przywołań, to niezwykle dynamiczna i emocjonująca gra karciana, w której gracze wcielają się w rolę potężnych Mistrzów Przywołań, aby poprowadzić posłuszne im zastępy wojowników w walce o ostateczną dominację. Gra toczy się na mapie, po której poruszają się karty symbolizujące Jednostki obu stron konfliktu. Zastosowana w Summoner Wars mechanika, będąca hybrydą gry karcianej oraz bitewnej spowodowała, że tytuł ten jest do dzisiaj jednym z najbardziej utytułowanych oraz najwyżej ocenianych gier karcianych w historii i co roku zyskuje potężne rzesze nowych fanów. 
Na początek w Wasze ręce oddajemy dwa zestawy startowe, w których oprócz dwóch gotowych do gry talii frakcji znajdziecie wszystko, co potrzebne będzie, aby rozpocząć przygodę w świecie Mistrzów Przywołań. 
ZAWARTOŚĆ OBU PUDEŁEK:

 

1 Mata do gry, 70 kart (dwie gotowe Talie Frakcji po 35 kart), 20 Znaczników Obrażeń, 5 Sześciościennych Kości, 1 Kolorowa Instrukcja


LICZBA GRACZY: 2 (możliwość rozszerzenia do 4)
WIEK: +9
CZAS GRY: 30-60 minut

ZDOBYTE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA: 


Ludo AWARD 2012 – Najlepsza Gra Karciana, Editor’s Choice – Zwycięzca
Golden Geek 2010 – Najlepsza Gra Dwuosobowa – Nominacja
Golden Geek 2010 – Najlepsza Gra Karciana – Nominacja
Golden Geek 2010 – Najbardziej Innowacyjna Gra – Nominacja 


MIEJSCE W PRESTIŻOWYM RANKINGU BoardGameGeek: 146 , wśród gier karcianych : 9

JUŻ NIEDŁUGO NA RYNKU POJAWIĄ SIĘ TEŻ DODATKI!

 

4 NOWE TALIE FRAKCJI – Upadłe Królestwo, Straż Przednia, Elfy Dżungli, Płaszcze 
PREMIERA – 30 Październik
 

 

Każde z tych pudełek zawiera gotową do gry, 35-kartową talię zupełnie nowej Frakcji, którą dodać można do któregoś z Zestawów Startowych. Frakcje te dysponują zupełnie odmiennymi cechami i wprowadzają do gry jeszcze większą różnorodność strategii oraz opcji taktycznych.
Kolejna partia małych dodatków trafi do Was w listopadzie, a już na początku grudnia w Wasze ręce oddamy Drugie Talie Frakcji (ang. Second Summoners), dzięki którym otrzymacie zupełnie nowe Jednostki i Wydarzenia dla frakcji znanych z Zestawów Startowych.
Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także