Startujemy: Światowe Dni Puzzli 2014

0

WPD2014

Po sylwestrowych atrakcjach niejedna osoba szuka ciszy i spokoju, alternatywy dla hucznej nocnej zabawy. Niespodziewanie mamy dla nich dobrą propozycję. Dziś rozpoczyna się druga edycja World Puzzle Days (Światowe Dni Puzzli). Dla tych, którzy w zeszłym roku nie brali udziału w inicjatywie chciałbym przedstawić jej założenia i zaprosić do udziału w zabawie.

Puzzlomaniacy wszystkich krajów – łączcie się!

Założenie jest bardzo proste. Od 1 stycznia do 28 lutego wszyscy chętni rozpoczynają układanie puzzli złożonych z 3000 elementów i na stronie Facebook wydarzenia pokazują postępy swoich prac. Udział w inicjatywie nic nie kosztuje, każdy układa wybrany przez siebie wzór. Nie ważne jest w jakim kraju mieszkasz. Nawet nie trzeba rozpoczynać 1 stycznia. Dołączyć można każdego dnia w okresie jej trwania. Jedyne liczba elementów i czas zabawy są z góry ustalone.

Dla ułatwienia, jedna z uczestniczek przetłumaczyła cały regulamin na język polski: link.

3000 to za dużo?

Jeżeli przeraża kogoś założona w regulaminie liczba elementów i boi się, że nie podoła wyzwaniu, może układać z kimś w zespole, lub wybrać dwa obrazki złożone z 1500 elementów. Liczy się dobra zabawa – to nie wyścigi, nie liczy się element rywalizacji.

Po zarejestrowaniu się na stronie World Puzzle Days, dla każdego uczestnika tworzony jest album, do którego każdego dnia w którym układał puzzle wysyła on zdjęcie pokazujące postęp. Dzięki temu możemy obserwować kto co i jak układa. Już zarejestrowani są użytkownicy z kilkudziesięciu krajów więc można być pewnym różnorodności układanek.

Dołączysz?

Zeszłoroczna edycja pokazała, że układanie puzzli potrafi przyciągnąć osoby z niemal wszystkich kontynentów. Także nie brakowało osób z polskich. Niektórzy z uczestników ułożyli przez ten czas więcej niż jeden obrazek. Wszystkie oglądać można na zamieszczonej w sieci prezentacji.

Do World Puzzle Days 2014 na dzień dzisiejszy dołączyło 179 osób z 29 krajów (w tym 10 osób z Polski!). Jako, że uczestnicze już w zabawie drugi raz, bardzo zachęcam byście także dołączyli. Znajdźcie puzzle na 3000 elementów (lub 2 obrazki po 1500), zarejestrujcie się na stronie i… zanim zaczniecie układanie zróbcie zdjęcie puzzli (bez pudełka) wraz z kubkiem. Dlaczego z kubkiem? Aby każdy miał pewność, że nie wklejamy zdjęć z układanego już wcześniej obrazka.

WPD2014_start

Podejmijcie noworoczne wyzwanie! Życzę dobrej zabawy!