Kopniesz dyktatora?

0

Marzyłeś kiedyś by zostać dyktatorem? A może twoje marzenia związane są z tym aby wykopać jakiegoś dyktatora, by nie zatruwał innym życia? Już w środę rusza kolejna kampania polskiej gry na platformie Kickstarter. Jest to doskonała okazja by wcielić się w dyktatora lub, już na starcie, kopnąć dyktatora… by ostatecznie i tak się w niego wcielić! Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przesłanymi przez autorów. A jeżeli pomysł przypadnie Wam do gustu to „Kickstarterujcie”!

Zawsze chciałeś być dyktatorem? Kickstarter pomoże!

Jest to lekka gra towarzyska opowiadająca o problemach współczesnych dyktatorów zmagających się ze sobą na arenie międzynarodowej i czekających z niepokojem kiedy ich kraj również dotknie „rewolucja”.

El Generale – The beginning

Pomysł na grę powstał prawie siedem lat temu – i szczerze mówiąc nie spodziewałem się iż wydarzenia na świecie potoczą się jak się potoczą. Gra została stworzona, przetestowana a następnie… odłożona do szuflady. Z banalnych powodów – wydanie gry kosztuje a znaleźć chętnych do wydania gry w tamtych czasach, oględnie mówiąc, nie było łatwo. I tak projekt się kurzył, ja zajmowałem się innymi sprawami. Do czasu aż kilka osób zaproponowało mi
bym zamiast odkładać skończone i przetestowane egzemplarze do szuflady spróbował wydać je na Kickstarterze.

Zostań dyktatorem mówili…

Jak kontrowersyjnie by to nie zabrzmiało celem graczy jest zostanie najlepszym dyktatorem – czyli takim który z walizką pełną pieniędzy odpoczywa na jakiejś miłej tropikalnej wyspie. No bo co to za frajda rządzić krajem? Zamachy, zdrady, wojny… bezustanna obawa o własne życie. To może zszargać nerwy i zaszkodzić zdrowiu… niekoniecznie psychicznemu.

Gracze mają na uzyskanie tego światłego celu krótki czas – zaledwie sześć rund. Czyli jakieś 60 minut (no może 90 jeśli dyktatorzy będą szczególnie zajadli i postanowią odpłacić sąsiadom w bardziej skomplikowany sposób niż
klasyczna atomówka w stolicę)

To powiadacie Panie iż najemnicy okupują….

Całość polega na radosnym wbijaniu sobie noża w plecy, łączenia ataków (czego oczywiście nie wolno..), paranoi i jeszcze paru radosnych sztuczek umilających rozgrywkę.

Licytacje, napaści zbrojne oraz bombardowania strategiczne przy równoczesnym zapewnieniu sobie rozwoju – to coś co zapewni wesołe spędzenie godziny z przyjaciółmi.

Całość projektu można śledzić na kickstarterze (ruszamy już za kilka dni), jak również na stronie wydawnictwa (www.publishing.vagantis.pl) lub na naszym profilu na FB: link

A na stronie BGG można zobaczyć intro opowiadające o grze :
http://boardgamegeek.com/video/42021/el-generale/el-generale-intro

Więcej informacji już niebawem.

To jak? Kopniecie El Generale?