Drużyna Pierścienia rusza dalej

0

Władca Pierścieni

Udało się! Dzięki wielkiej mobilizacji fanów i sympatyków gry Władca Pierścieni udało nam się zebrać odpowiednią liczbę zamówień rozszerzenia Czarni Jeźdźcy i tym samym pojawi się kolejny dodatek sagi: Road Darkens w wersji PL. Zanim jednak udamy się na zasłużony odpoczynek, trzeba wspomnieć osoby, bez których cała akcja nie udałaby się i skończylibyśmy na pobożnych życzeniach. Wszystko to nieco na gorąco, więc przepraszam jeżeli kogoś pominę.

1. Patroni medialni – czyli Board Times i Przystanek Planszówka. Przyznam się że zawsze myślałem że patron medialny to instytucja, która wrzuci notkę informacyjną w zamian za swoje wielkie logo, które ma być prezentowane w czasie trwania akcji. Jak bardzo się myliłem w tym przypadku!
– Przystank Planszówka – liczne wpisy, kontakt z innymi serwisami i stronami, edycja i korekta tekstów i ich wrzucanie na stronę – masa czasu i masa zapału!
– Board Times tak wiele kontaktów i pomysłów, organizowali nie tylko wsparcie swojego serwisu ale także sklepów.

Bez tych dwóch serwisów (i stojących za nimi Krzysztofów 🙂 ) pozostalibyśmy akcją na forach, która pewnie wiele by nie osiągnęła. Jeżeli chcecie im podziękować – śledźcie ich strony, polubcie na FB!

2. Strony planszówkowe. Nie sposób wspomnieć o wszystkich, którzy umieścili info na swoich stronach czy FB. Dzięki nim docieraliśmy do nowych ludzi i zdobywaliśmy kolejnych sympatyków i wspierających. Lista mocno niekompletna:
Blogi planszówkowe, Przystanek Legnica, Gram Niebieskim, Borsuczy Warsztat, Kobieta i planszówki, Notatki zplanszowangego pingwina, Polter, Gry dla Początkujących, Game Troll TV, Planszolandia.pl, Planszówki okiem Powermilkasklepogr.pl, ZnadPlanszy i inni!

Chciałbym szczególnie podziękować stronie Planszówki we dwoje za publikacje w czasie trwania akcji (min. recenzja Władcy, unboxing CJ i rzut okiem).

3. Sklepy z grami. Tutaj znowu niesamowite wsparcie i pewnie znowu kogoś pominę:
xjoy.plmorgad.pl, 3Trolle.pl, Gamiko.plcasualgaming.plgrabaty.pl, mistrzgry.compro-gramer.com.plam76.pl

Szczególnie chciałbym tutaj wspomnieć sklep TropemGier.pl, który nie tylko zrobił akcji reklamę i promocję na CJ, ale wsparł nasz konkurs nagrodą, dodatkiem „Hobbit: Górą i Dołem. Jeżeli chcecie im podziękować, zróbcie proszę przy okazji zamówienia w ich sklepach!

4. Użytkownik forum gry-planszowe.pl sqb1978 założył i prowadził wydarzenie na FB.

5. Lekt opublikował tekst o fanowskich kartach do WP:LCG – bardzo się cieszę że dał się przekonać do napisania tekstu bo zdaje się, że na nowo rozpalił on zapał PAKowców (choć może to tylko czasowy zbieg okoliczności)

6. Konkurs – zaczynaliśmy ze skromnymi planami małej zrzutki chociaż na jeden dodatek. Dzięki ofiarności sympatyków akcji udało nam się zebrać pulę nagród godną prawie totolotka. Ofiarodawcy:
Mariusz Gandzel – rysownik (min. dla FFG i Portalu) ofiarował 9 swoich grafik z autografem,
Wydawnictwo Badger’s Nest – ich doskonale przyjętą grę dwuosobową 7 Ronin,
Sklep TropemGier.pldodatek „Hobbit: Górą i Dołem”.

Natomiast nie sposób pominąć osoby, które ze składek sfinansowały nagrodę główną i jeszcze jedno wyróżnienie – Kulgan, Schen, Zwieżak (forum galakta), godpuppet, Marvin, Rune, sqb1978, torba, wojo, Muad’dib  (forum gry-planszowe).

7. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, które wsparły akcję zakupem CJ. Bez Was na pewno nam by się nie udało, pomimo szumu medialnego, pomimo wsparcia sklepów. Dzięki Wam pierścień wyruszy dalej!

Oczywiście na tym nasza droga się nie kończy. Dotarliśmy do Rivendell i za niedługo będziemy ruszać dalej, a droga przed nami będzie jeszcze trudniejsza bo sprzedaż kolejnego dodatku zadecyduje o dalszych losach polskiej wersji sagi. Jest wiele do zrobienia abyśmy przy następnym dodatku znaleźli się w sytuacji choć takiej jak 3 tygodnie temu. Tak więc niczym Gandalf (choć ani tak mądry, ani tak skuteczny) zostawiam Was z zadaniem do wykonania – nie czekajcie, że zrobi to ktoś inny, a szczególnie wydawca, bo gra naprawdę jest tylko i wyłącznie w naszych rękach. A więc grajcie w grę, uczcie w nią grać znajomych i chętnych, organizujcie rozgrywki z WP:LCG w sklepach czy na planszowych spotkaniach, umawiajcie się na partie na konwentach, twórzcie fanowskie karty i scenariusze, publikujcie recenzje i przemyślenia, dyskutujcie na forach. Tylko tak jesteśmy w stanie zbudować środowisko na tyle silne aby kolejne części znowu mogły zagościć na naszych stołach i byśmy mogli sami współtworzyć dalsze losy Powiernika Pierścienia zanurzając się karcianym świecie Tolkiena.

Wojciech „wojo” Wójcik