32 Noc Planszówek – na przekór mistrzostwom świata….

1

Ponad 100 graczy, kilkaset różnych tytułów gier, eliminacje do Mistrzostw Polski w Carcassonne, zagraniczni goście, pokaz prototypów gier przygotowanych przez studentów specjalności Gamedec…. To tylko część atrakcji 32 Nocy Planszówek. Sceptycy mówili, że w czasie Mistrzostw Świata w piłkę nożną nikt nie przyjdzie…. Mylili się! Noc Planszówek pokazała, że w Bydgoszczy nie brakuje miłośników planszówek.

W Bydgoszczy wyrasta nam także nowe pokolenie projektantów gier! Studenci z kierunku Humanistyka 2.0 o specjalności Gamedec, zaprezentowali prototypy gier, tworzonych podczas zajęć. Choć przed tymi projektami jeszcze długa droga, to przynajmniej jeden z nich, Monster Clash, który mechanicznie łączy Clash: Jihad vs McWorld z karciankami kolekcjonerskimi, może okazać się naprawdę ciekawym tytułem. Pozostaje trzymać kciuki za studentów, by w czasie testowania gry udało się znaleźć odpowiedni balans rozgrywki.

Organizatorom dziękujemy za kolejną udaną planszówkową imprezę, a czytelników zachęcamy do oglądania galerii zdjęć z Nocy Planszówek: