32 Noc Planszówek zapowiedz

0

W najbliższą sobotę, 5 lipca, w Bydgoszczy odbędzie się XXXII Noc Planszówek organizowana przez Centrum Gier Pegaz. Będzie to nie tylko okazja to zagrania w setki dostępnych gier, ale także do wzięcia udziału w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Carcassonne oraz testowania prototypów gier przygotowanych przez studentów kierunku Humanistyka 2.0 o specjalności Gamedec!

Wakacyjna edycja Nocy Planszówek rozpocznie się o godzinie 19 na auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Kopernika 1). Wszystkim, którzy przybędą organizator zapewnia możliwość korzystania z wypożyczalni planszówek (ponad 200 tytułów!). Tradycyjnie, każdy bilet wstępu jest losem na loterii: wśród nagród znajdą się między innymi gry: Terra Mystica oraz nowość Rosyjskie Koleje.

Miłośnicy Carcassonne, jednej z najbardziej popularnych gier planszowych, będą mogli wziąć udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski organizowanych przez Wydawnictwo Bard. Carcassonne to jeden z tytułów, które z czystym sercem możemy polecić niemal wszystkim graczom, która doskonale nadaje się do wprowadzania nowych graczy do świata planszówek.

Bardzo ciekawie zapowiada się także prezentacja prototypów gier planszowych stworzonych przez studentów specjalności Gamedec prowadzonej na bydgoskim UKW. Studia licencjackie „GAMEDEC – badanie i projektowanie gier” pokazują, że rynek gier (planszowych, komputerowych, RPG i innych) to już nie tylko przestrzeń dla hobbistów, lecz coraz prężniej rozwijający się rynek.

32-NGP

Bilety na 32 Noc Planszówek można nabyć w Centrum Gier Pegaz (ul. Pod Blankami 6a) oraz bezpośrednio przed impreza. Więcej informacji oraz informacje o facebookowym konkursie można znaleźć na stronie wydarzenia: link.