Atak zombie – fala umarlaków od Fox Games

1

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość, czy lubimy gry w klimacie postapokaliptycznym z zombie w tle, to niewątpliwie powinien przeczytać tekst UbcleLion-a o tym, jak powinien przygotować się gracz na taką ewentualność – link. Zombie survival mamy w jednym nadgniłym palcu. Dlatego z wielką radością przyjęliśmy informację, że wydawnictwo Fox Games szykuje pudło Atak zombie. Poniżej znajdziecie informację prasową, którą przekazał nam autor gry. My natomiast już szykujemy swoje siekiery i inne zabawki na miłe przyjęcie gości…

Jeszcze w tym roku ukaże się niezwykła planszówka pt. „Atak zombie”. Jej twórcą jest Piotr Pieńkowski, ex-naczelny m.in. „Świata Gier Komputerowych” oraz „SFery”, a także miłośnik klimatów postapokaliptycznych, zwłaszcza tych z zombie w tle. Gra ukaże się pod egidą Fox Games, a więc jednego z największych graczy na tym rynku, zaś ilustracje wykonali Mariusz Gandzel i Tomasz Larek, nie mniej znani w tej branży graficy.

„Atak zombie” będzie przeznaczony dla 2-4 osób. Sam autor określa ją mianem „survival game”, co ma oznaczać grę, która imituje rzeczywistość – na ile umożliwia to mechnika planszówek – i w której podstawowym zadaniem jest walka o przetrwanie. Każdy z graczy wcieli się w przywódcę niewielkiego zespołu, którego celem będzie nie tylko odparcie kolejnych hord zombie, ale również zapewnienie swoim ludziom żywności i leków, zmaganie się z przeciwnościami losu, a także – co najważniejsze – odpieranie ataków swoich rywali. A wszystko to dlatego, że ostatecznie walkę może wygrać tylko jeden zespół. Pozostali… no cóż… nie przetrwają.

Atak Zombie plansza