Global Game Jam 2015

0

Global Game Jam

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów lokalnego Global Game Jam do prac w jury konkursowym.

Global Game Jam 23-25.01.2015 w Bydgoszczy

Global Game Jam to największe na świecie wydarzenie polegające na tworzeniu gier. Teraz również i Ty możesz być jego częścią. Studenci i wykładowcy Humanistyki 2.0 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego ruszają z lokalną edycją GGJ na terenie Biblioteki Głównej UKW w Bydgoszczy.Ten 48-godzinny maraton designerski odbędzie się w ponad 480 miastach na całym świecie od 23 do 25 stycznia 2015!

Co ciekawe Global Game Jam NIE jest formą konkurencji. Tutaj ważna jest współpraca! Przez 48h pracujesz w zespole, konsultujesz się z innymi uczestnikami i specjalistami, a na koniec uzyskujesz dostęp do tysięcy gier i projektów. Dlatego nie jest ważne, czy masz już za sobą kilka skończonych projektów, czy dopiero chcesz spróbować swych sił w tworzeniu gier. Ważne, że chcesz spróbować coś tworzyć. Global Game Jam zakłada tworzenie gier cyfrowych, karcianych, planszowych i fabularnych!

W Bydgoszczy już dwukrotnie mieliśmy okazję obserwować zmagania młodych projektantów gier. 8 listopada odbyło się Demo Game Jam, a 6 grudnia miało miejsce Board Game Jam.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia http://gamedec.ukw.edu.pl/ggj/  zachęcamy również do polubienia profilu na facebooku https://www.facebook.com/globalgamejamukw.