Relacja z Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Rummikub

0

III Mistrzostwa Szkół w Rummikub, których finał odbył się w miniony piątek w siedzibie Sztumskiego Centrum Kultury, przeszły do historii. Z zaproszenia Klubu Gier Planszowych „Pionkolandia” oraz firmy TM Toys – właściciela marki Rummikub skorzystała rekordowa ilość 48 szkół z całej Polski. Przybyli do nas uczniowie wraz z nauczycielami z najdalszych miejsc naszego kraju – szkoły z Zatora koło Krakowa, Warszawy, Lubonia koło Poznania, Torunia, Gdańska, Sopotu, Elbląga, Malborka oraz z wielu szkół powiatu sztumskiego.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego przywitania gości w sali teatralnej, krótkiego występu artystycznego Agaty Trafalskiej oraz wręczenia nagród ufundowanych przez firmę TM Toys mistrzom eliminacji szkolnych. Po rozlosowaniu stolików, każdy uczestnik rozegrał 6 gier eliminacyjnych, które pozwoliły wyłonić 16 zawodników. Do ścisłego finału awansowało 4 najlepszych. Zmierzyli się w nim: Kacper Wencel – Szkoła Podstawowa Nr 23 w Elblągu, Krzysztof Świątek – Gimnazjum nr 3 im. S. Batorego w Malborku, Marek Grobelny – Zespół Szkół w Sztumie oraz Damian Zawadka – Gimnazjum w Cedrach Małych.

Emocje w finale osiągnęły zenitu. Zgromadzona w galerii SCK publiczność w ciszy przyglądała się ostatniej partii i z zapartym tchem oczekiwała na werdykt. Zwycięzcą finałowej rundy i Mistrzem Szkół 2014 został Kacper Wencel, który z rąk Sławomira Wiechowskiego odebrał nie tylko okazały puchar, ale także nagrody ufundowane przez firmę TM Toys – tablet Samsung Galaxy Tab 3, zaś opiekun ucznia gry planszowe dla szkoły o wartości 500 złotych.
Po raz pierwszy w czasie mistrzostw przyznana została także specjalna nagroda w kategorii najlepszego mieszkańca Miasta i Gminy Sztum, ufundowana przez Pan Bartosza Mazerskiego. Zdobył ją Marek Grobelny z Zespołu Szkół w Sztumie.

III Mistrzostwa Szkół udowodniły, że Rummikub cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością, a klub Pionkolandia nieustannie otwiera się na innych i poszerza grono swych przyjaciół. Nie pozostaje więc nam nic innego jak zaprosić wszystkich do nas za rok!

Pierwsza czwórka Mistrzostw Polski w Rummikub
1. Kacper Wencel – Szkoła Podstawowa Nr 23 w Elblągu
2. Krzysztof Świątek – Gimnazjum nr 3 im. S. Batorego Malbork
3. Marek Grobelny – Zespół Szkół w Sztumie
4. Damian Zawadka – Gimnazjum W Cedrach Małych