Światowe Dni Puzzli 2015!

8

Kiedy trzy lata temu, w internecie, pojawiła się informacja o nowej inicjatywie jaką są Światowe Dni Puzzli, raczej niewiele osób przypuszczało, że zyska ona taką popularność i będzie kontynuowana w kolejnych latach. Tymczasem już w czwartek, 1 stycznia 2015, rusza trzecia już edycji World Puzzle Days!

Puzzle dla każdego

Światowe Dni Puzzli to wydarzenie skierowane do każdego, kto chciałby ułożyć wybrany przez siebie obrazek, złożony z 2000 elementów i pochwalić się postępami prac a także finalnym efektem. Tegoroczna edycja odbywać się będzie od 1 stycznia do 28 lutego, zatem nawet osoby, które nie mają wprawy w układaniu puzzli, nie muszą się obawiać, że nie zdążą. Zresztą Światowe Dni Puzzli to nie rywalizacja, tylko dobra zabawa, nie ma tutaj wpisowego, nikt nie będzie wytykał palcem jeżeli nie ukończymy rozpoczętych puzzli, nikt nie będzie sugerował, że układamy za wolno bądź za szybko….

W tym roku, regulamin przewiduje możliwość uczestnictwa osób poniżej 16 roku życia, które układać mogą puzzle złożone z 1000 elementów. Natomiast dla puzzlomaniaków, dopuszczono możliwość układania obrazków z 4000 elementów!

Światowe Dni Puzzli

Dla tych, którzy nie mieli do tej pory styczności ze Światowymi Dniami Puzzli mamy garść użytecznych informacji. Jeżeli chcesz uczestniczyć w imprezie wystarczy, że posiadasz konto w serwisie Facebook. Należy dołączyć do grupy World Puzzle Days (link) w której utworzony zostanie specjalnie dla ciebie album. To w nim, każdego dnia w którym układamy puzzle, zamieszać można zdjęcia dokumentujące postęp prac. Na stronie World Puzzle Days znajdziecie formularz rejestracyjny (link) oraz regulamin, także w języku polskim (link).

Jeżeli nadal mielibyście jakiekolwiek wątpliwośći co do uczestnictwa w zabawie, możecie pytać w komentarzach, lub zajrzeć do wątku o Światowych Dniach Puzzli na PuzzleForum.pl.

10 zasad World Puzzle Days

  1. Światowe Dni Puzzli odbywają się od 1 stycznia do 28 lutego 2015 roku
  2. Układamy puzzle złożone z 2000/4000 elementów. Dzieci układają puzzle na 1000 elementów.
  3. Producenta puzzli i obrazek wybieramy sami, pamiętając o punkcie 2.
  4. Nie rozpoczynaj przed 1 stycznia. Nie wklejaj zdjęć wcześniej ułożonych puzzli. Światowe Dni Puzzli to nie forum!
  5. Zdjęcia publikuj tylko w stworzonym dla ciebie albumie.
  6. By uniknąć podejrzeń o wcześniejsze rozpoczęcie, 31 grudnia podana będzie informacja o przedmiocie, który musi pojawić się na pierwszym zdjęciu z rozłożonymi puzzlami.
  7. Mile widziane są zespoły złożone z 2 lub więcej osób.
  8. Miejscem zabawy jest Facebook.
  9. Światowe Dni Puzzli są dla każdego, niezależnie od wieku.
  10. Rozmawiamy w języku angielskim. (jednak osoby słabo znające angielski nie muszą się obawiać i śmiało mogą dołączyć do zabawy!)

Obecnie udział w wydarzeniu zadeklarowało blisko 300 osób w tym ponad 20 osób z Polski!

Jeżeli jeszcze nie jesteś przekonany do tego czy warto, obejrzyj puzzle ułożone przez uczestników poprzednich edycji: