Polska fabryka wyrobiła 600 procent normy!

0

Dzisiejszy dzień na stałe zapisze się w Polskich Kronikach Planszówkowych. Fabryka Gier Historycznych, zwana potocznie Wydawnictwem FGH, dążąc do zwiększenia popularności gier planszowych w Polsce jak i poza granicami kraju, wyrobiła ponad 600 procent założonej normy!

Jakże mylili się sceptycy, którzy uważali, że cel jaki postawiła przed sobą Fabryka Gier Historycznych jest ambitny. Założenie zebrania 20 000$, by wydać grę Teomachia w języku angielskim, współpracując przy tym z wydawnictwem Petersen Games, okazało się, mówiąc kolokwialnie, „łatwizną”. Podczas kampanii prowadzonej poprzez serwis Kickstarter zebrano łącznie…. 123,087$ ! Suma niemała, lecz co ważne, na pewno zostanie dobrze zagospodarowana.

Są także dobre wieści dla graczy z Polski i Niemiec. FFG na swojej stronie internetowej zapowiedziało, że gracze w Polsce i w Niemczech również będą mogli zdobyć dodatki dostępne podczas akcji na Kickstarterze. Prawdopodobnie jeszcze w tym półroczu, a na pewno w 2015 r., każdy zainteresowany będzie mógł wzbogacić swój zestaw Teomachii o kolejne mitologie.

Polskim przodownikom planszy gratulujemy i zachęcamy do przeczytania trzyczęściowej recenzji gry Teomachia opublikowanej na naszej stronie link.