Nowości od Black Monk

Autor:

Kategoria:

Jakże często do ekranów telewizorów i kart książek przyciągają nas opowieści o legendarnych śmiałkach lub historię przepełnione grozą, strasznymi potworami, czy wręcz żywymi trupami. Czasem chcemy się bać – czasem czujemy potrzebę jego zdeprecjonowania, przekształcenie go w powód do śmiechu i radości.

Mroczne, acz zabawne światy to także doskonała podstawa do stworzenia gier, w których mrok i epickość przedstawionego świata zestawiona jest z niepewnością tego co za chwilę nastąpi. Black Monk Games oddaje w ręce graczy kilka pudełek. Jedno pełne Zombie, drugie przesiąknięte mitologią Cthulhu, kolejne legendarnymi bohaterami. Wszystkie łączą dwie rzeczy: wspomniana niepewność tego co zaraz nastąpi oraz… duża porcja pozytywnych emocji. Sami zobaczcie co przyszykowało dla nas poznańskie wydawnictwo!

FLUXX, Cthulhu FLUXX, Zombie FLUXX – premiera!

Wydawnictwo Black Monk Games ma przyjemność poinformować, że na początku listopada do sprzedaży trafiły trzy nowe gry – FLUXX, Zombie FLUXX oraz Cthulhu FLUXX. Seria na światowym rynku istnieje już od niemal dwudziestu lat i została wydana w kilkunastu wersjach, teraz trafiła do Polski.

FLUXX to gra o ciągle zmieniających się zasadach. Wszystko zaczyna się od rozdania każdemu z graczy trzech kart i wyłożenia na stół Zasady Ogólnej – dobierz 1 kartę, zagraj 1 kartę. W czasie rozgrywki gracze posługują się Nowymi Zasadami, Fantami, Celami oraz Akcjami, żeby zmieniać założenia gry i doprowadzić do własnego zwycięstwa.

Seria na światowym rynku istnieje już od niemal dwudziestu lat i została wydana w kilkunastu wersjach, teraz trafiła do Polski.

Wersje Zombie i Cthulhu FLUXX, poza klimatem żywych trupów lub prozy H.P. Lovecrafta, wprowadzają do rozgrywki kilka nowych elementów. Antycele czy Zonki mogą jeszcze bardziej zmienić przebieg gry, a nawet sprowadzić klęskę na wszystkich jej uczestników.

W każdym egzemplarzu można znaleźć karty promocyjne z dwóch pozostałych wersji FLUXX!

Munchkin Legendy – premiera!

Jedna z najpopularniejszych gier karcianych doczekała się w Polsce kolejnej odsłony. Na początku listopada wydawnictwo Black Monk Games wypuściło na rodzimy rynek grę Munchkin Legendy.

Munchkin Legendy
Munchkin Legendu / fot. Black Monk

Legendy wrzucą graczy w sam środek świata, w którym mityczni herosi przechadzają się chodnikami, a w oceanie rzeczywiście pływa Kraken. Nie zabraknie też współczesnych legend i historii – przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, więc czemu nie zabrać ze sobą Psa, Który Jeździł Koleją, a do piórnika wrzucić Zaczarowany Ołówek? Munchkin Legendy to samodzielna gra, jednak dzięki takim samym rewersom można z powodzeniem łączyć ją z Munchkinem Fantasy.

Munchkin – stworzony przez Steve Jackson Games – po raz pierwszy ukazał się w 2001 roku. To gra karciana, w której gracze wcielają się w poszukiwaczy skarbów. Pokonują potwory, zbierają ekwipunek i przerzucają się klątwami, żeby najszybciej zdobyć najwyższy poziom i zwyciężyć. Cała rozgrywka przedstawia w krzywym zwierciadle świat klasycznych RPG.

Źródło: Black Monk

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także