Brass: szansa na powrót legendy

Autor:

Kategoria:

Kanadyjskie wydawnictwo Roxley Games poinformowało o kończących się rozmowach z Martinem Wallancem dotyczących wznowienia gry Brass.

Brass to już legenda. Ciężkie, ekonomiczne euro, stało się flagowym produktem Martina Wallace , obok takich tytułów jak Steam, czy Świat Dysku: Ankh-Morpork. Legenda Brassa polega nie tylko na kunszcie projektanckim, lecz także na… trudności w jej zdobyciu. O ile obu stronom uda się sfinalizować szczegóły projektu, Brass zostanie wydany na platformie Kickstarter w wersji deluxe, a krótko potem, trafi także do sklepów w wersji bez ekskluzywnych dodatków. Planowany start kampanii przewidywany jest w 2 lub 3 kwartale 2016 roku.

Nowe wydanie Brassa ma różnić się od dotychczasowego. Zmieniona ma zostać szata graficzna a także zawierać ma nową mapę osadzoną w okolicach Birmingham, która wprwowadzać ma do gry nowe mechanizmy. Jak zapewnia Gavan Brown z Roxley Games, wydawca dołoży wszelkich starań, by nowa oprawa graficzna była przejrzysta, atrakcyjna, intuicyjna oraz funkcjonalna. Nowa mapa dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań ma być pewnym powiewem świeżości dla graczy znających już Brass.

Roxley Games ma w swoim portfolio dotychczas wydane dwa tytuły: Steampunk RallySuper Motherload, jednak jego zespół współpracował wcześniej także przy innych projektach, m.in. przy opracowaniu graficznym gry Eminent Domain.

Źródło: Board Game Geek

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także