Wydawnictwo Lacerta rośnie w siłę

Autor:

Kategoria:

Dwa Wydawnictwa, Planszóweczka.pl i Lacerta, wywołały spore poruszenie w środowisku graczy. Pierwsze zapowiedzią zakończenia działalności, drugie… przejęciem pierwszego!

Planszóweczkę.pl większość graczy kojarzy ze sklepem internetowym, a także wrocławskimi sklepami stacjonarnymi, mającymi w swojej ofercie (a jakże!) gry planszowe. Część osób słysząc o tej firmie z pewnością pomyśli o Suburbii i Zamkach Szalonego Króla Ludwika, które ukazały się w ramach działalności wydawniczej tej firmy.

W ostatnią środę w internecie pojawił się filmik, w którym ekipa Planszóweczki żegnała się z graczami dziękując za współpracę. Wywołało to falę zdziwienia oraz niedowierzania i spekulacji graczy, którzy nie mogli uwierzyć w tą wiadomość. Szybko się okazało, że ich podejrzenia nie były bezpodstawne.

Już następnego dnia, Wydawnictwo Lacerta ogłosiło przejęcie Planszóweczki.pl, zarówno praw do wydawanych przez nich gier, jak i sieci sklepów, które będą dalej funkcjonowały pod tą samą nazwą. Również część pracowników Planszóweczki, w tym właściciel  Michał Matłosz, dołącza do zespołu Lacerty. Jak widać wrocławski wydawca gier planszowych zyskuje zarówno nową sieć dystrybucji, doświadczonych pracowników, a także dwa tytuły, które doskonale uzupełniają dotychczasową ofertę wydawniczą, w dużej mierze skierowaną do bardziej doświadczonych graczy. Warto przypomnieć, że dzięki Wydawnictwu Lacerta na polskim rynku ukazały się takie gry jak: Samuraj, Agricola, Le Havre, Książęta Florencji, Wysokie Napięcie, Puerto Rico…. lista ta jest długa i wiele z tych planszówek zyskało już miano „klasyki”.

Połączonemu składowi Planszóweczki i Lacerty, pozostaje życzyć owocnej współpracy, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne zapowiedzi wydawnicze na rok 2016.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także