Lucrum Games i gra ze śliwką na okładce…

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Lucrum Games ujawniło kolejną grę, którą odda w ręce graczy jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Będzie to karcianka Matthiasa Cramera pt. „Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle” (Pi mal Pflaumen).

Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle, choć tytuł tego nie wskazuje, to niewielka gra karciana dla 3-5 osób. Nawiązuje ona do dwóch osobistości żyjących na przełomach XVII i XVIII wieku: Leonard Euler i Maria Sibylla. Pierwsza z osób była wybitnym matematykiem, druga przyrodniczką, badaczką i artystką. W pudełku znajdziemy karty owoców, karty śliwek (też owoc), psa (to już nie owoc), karty kolejności i oczywiście karty Pi.

Celem rozgrywki jest tworzenie mieszanek owocowych, dzięki którym otrzymujemy punkty zwycięstwa. Mieszanki są różne, z różnych rodzajów owoców, z owoców jednego rodzaju, z par owoców, ze śliwek lub z trzech owców jednego rodzaju i dwóch innego.

Pi mal Pflaumen swoją premierę będzię miało (Pi razy śliwka) na początku wiosny. Jak zapowiada Wydawca, graczy czeka soczysta dawka taktyki i dobrej zabawy. Warto śledzić kanał Facebook Lucrum Games, na którym pojawiać się będą ciekawostki związane z grą.

Źródło: Lucrum Games

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także