Bang: oko w oko z przeciwnikiem…

Autor:

Kategoria:

Graliście w Bang! ? To jeden z tych tytułów, dzięki którym przy jednym stole śmiało może usiąść więcej osób do jednej rozgrywki. Polubiliście Bang! ? To pewnie macie problem, gdy chcielibyście zagrać w coś w klimatach spaghetti western a w pobliżu tylko jeden rewolwerowiec…. Na szczęście już pod koniec kwietnia ukaże się Bang! Pojedynek.

Bang! Pojedynek to kolejne pudełko z rodziny gier Bang! Były już dodatki, była wersja kościana, teraz czas na coś dla dwóch osób. Polską edycję gry przygotowuje wydawnictwo Bard, które przesłało następującą informację:

Bang! Pojedynek jest dwuosobową wersją gry Bang! w której każdy z graczy wybiera określoną ilość bohaterów z osobistej talii, stróżów prawa lub bandytów. Im większą ilość bohaterów wybierzemy, tym dłuższa będzie rozgrywka. Każdy gracz rozpoczyna grę z dwoma bohaterami, jeden obok drugiego.

Każdy gracz posiada także swoją osobistą talię akcji, gdzie stróże prawa specjalizują się w dobieraniu kart, a bandyci w stosowaniu sztuczek. Gracze na zmianę zagrywają karty tak, aby wyeliminować wrogie postacie z gry. Wygrywa ten, kto pierwszy wyeliminuje wszystkie postacie przeciwnika.

Zostaje zatem poczekać do końca kwietnia, kiedy to już w promieniach ciepłego i wiosennego słońca, niczym rewolwerowcy z dzikiego zachodu, będziemy mogli wyciągnąć pudełko z Bang! a po zakończonej rozgrywce udać się w podróż w stronę zachodzącego słońca….

Źródło: Wydawnictwo Bard

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także