Wybierz się w podróż dookoła świata – wsiadając do nowego pociągu

Autor:

Kategoria:

Usa, Europa, Azja, Niemcy, Wielka Brytania… Fani serii Wsiąść do Pociągu przemierzyli już niejeden zakątek globu. Czas by zaczęli znów pakować bagaże, gdyż czeka ich podróż Dookoła Świata!

O serii „Wsiąść do Pociągu” moglibyśmy napisać nie jeden, nie dwa pochwalne artykuły. To gry, które każdy kolekcjoner, pragnący spędzać czas z rodziną przy planszy, powinien mieć na półce. Proste zasady, trochę główkowania i strategii, przepiękne wykonanie, moglibyśmy wymieniać zalety w nieskończoność. Ty piękniejsza dla nas wiadomość, że po takich dodatkach jak Afryka, Wielka Brytania, czy Azja…. Do Polski trafia kolejna wersja, i to jaka!

Tym razem będziemy podróżować…dookoła świata!

Oddajmy głos wydawnictwu Rebel.pl, które odpowiada za polskie wydanie gry:

Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata to gra dla 2 do 5 graczy od 8 roku życia, a rozgrywka zajmuje od 90 do około 120 minut. To samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii.

Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata / fot. Wydawnictwo Rebel.pl
Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata / fot. Wydawnictwo Rebel.pl

Gra zawiera dużą, dwustronną planszę, przedstawiającą z jednej strony mapę świata, z drugiej zaś Wielkie Jeziora Północnoamerykańskie. Wprowadzenie do gry dużej ilości obszarów wodnych zaowocowało dodaniem do niej mechaniki statków – teraz gracze zbierają dwa rodzaje kart transportu(wagony i statki), dzięki którym zajmują zarówno trasy kolejowe, jak i połączenia wodne, wykorzystując przy tym odpowiednie elementy ze swoich zasobów.

Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata / fot. Wydawnictwo Rebel.pl
Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata / fot. Wydawnictwo Rebel.pl

To z pewnością bardzo dobre informacje. Po pierwsze, jeśli ktoś do tej pory nie posiada Wsiąść do Pociągu: Europa, ani Wsiąść do Pociągu: USA nie będzie musiał kupować wersji podstawowej. Edycja Dookoła Świata to samodzielna gra.

Wsiąść do Pociągu oferuje również m.in. nowy rodzaj biletów, składający się nawet z pięciu miast! Żeby było jeszcze ciekawiej, sposób budowy trasy również i kolejność połączony miast również może wpłynąć na wynik.

Wygląda na to, że przed nami kolejny, bardzo poważny tytuł w świecie gier. Dla całej rodziny, doskonała pozycja!

Źródło: Wydawnictwo Rebel.pl

Wojciech "Wojti" Kowalski
Wojciech "Wojti" Kowalski
Kolekcjoner planszówek z Olkusza. Wierzy, że potrafią one zmieniać ludzi na lepsze. Gdy nie gra, prawdopodobnie siedzi i ogląda sport w telewizji, zajadając się żelkami lub jeździ na rowerze.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także