Five Tribes już niedługo w polskiej wersji językowej

Autor:

Kategoria:

Pięć Klanów/ fot. Rebel.pl
Pięć Klanów/ fot. Rebel.pl

Wydawnictwo Rebel.pl zapowiedziało, że planuje wydać polską wersję gry autorstwa Bruno Cathali – Five Tribes. Planowana data premiery Pięciu Klanów (bo taki tytuł będzie nosić planszówka w naszym ojczystym języku) przewidywana jest na pierwszą połowę grudnia 2016 roku. Każdy zainteresowany kupnem gry może zacząć już odkładać złotówki. Sugerowana cena detaliczna na poziomie ok. 210 zł, w zamówieniach przedpremierowych ok. 180 zł.

Five Tribes to uznany tytuł, który zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym:

  • Golden Geek Awards w pięciu kategoriach (2014),
  • nominacja i złoto od Tric Trac Awards (2014),
  • nominacja Meeples’ Choice (2014)
  • Złoty As (As d’Or) – nominacja do Gry Roku i zwycięzca Grand Prix (2015)
  • nominacja SXSW Tabletop Game of the Year (2015)
  • finalista i zwycięzca Lys Passioné (2015)
  • nominacja International Gamers Award – General Strategy: Multi-player (2015)

Karawana przemierzająca krainę 1001 Nocy zatrzymuje się w nie cieszącym się dobrą sławą Sułtanacie Naqala, w którym nagle zmarł Sułtan. Wyrocznie przepowiedziały, że władzę przejmie ten, kto zgromadzi poparcie wszystkich Pięciu Klanów. Gracz ma szansę tę przepowiednię wypełnić.

Nie wszystkie elementy planszówki będą identyczne jak w oryginalnej pierwotnej wersji – karty niewolników zastąpione mają zostać kartami fakirów, aby gra była przyjazna i nie budziła kontrowersji będąc tytułem familijnym. Rozgrywka pozostanie jednak niezmieniona i długo wyczekiwana gra dostępna będzie już niedługo!

Źródła: Rebel.plBoard Game Geek

Julia Mielcarek
Julia Mielcarek
Studentka Gamedeca. Niemal zawsze wszystkim i wszystkiemu na przekór. Lubi rzeczy nietypowe i niekonwencjonalne, ale bez przesady. Swoją przyszłość chce wiązać z grafiką komputerową (i 2D, i 3D). Uwielbia zwierzęta (w szczególności własne – psa i fretkę), czasami grywa na basie.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

2 KOMENTARZE