Niespodzianka od Fullcap Games – Kolumny z Delf

Autor:

Kategoria:

Udało się rozwikłać zagadkę tajemniczych sześciu pionków, jakie znalazły się w pudełku z grą Wyrocznia Delficka. Fullcap Games opublikowało instrukcję do dodatku wykorzystującego te kolumny, który nosi tytuł Kolumny z Delf.

Rozkładając komponenty Wyroczni Delfickiej trafiłem na niemałą zagwozdkę: otóż znalazłem sześć pionków w jednakowym kształcie, ale różnych kolorach, do których w żaden sposób nie mogłem znaleźć odniesienia w instrukcji. Pojawiły się różne teorie: odpady produkcyjne, błąd w pakowaniu, przyszły dodatek…. Jednakowy kształt pionów wykluczał teorię odpadów produkcyjnych. Kolory nawiązujące do tych występujących w grze nie wskazywały na błąd w pakowaniu. Zagadka została rozwikłana, kiedy polski wydawca ogłosił, że opublikuje na stronie instrukcje do dodatku, który znajdziemy jedynie w pierwszym polskim wydaniu gry. W przypadku, gdyby pojawił się dodruk – nie będzie on już dołączany.

Kolumny rozkładane są obok posągów w takich samych kolorach na kaflach miasta. Gdy dokonujemy załadunku posągu, możemy pobrać także kolumnę. To poznawała nam na wykonanie nowej akcji: wznoszenia kolumny. Kiedy postawimy kolumnę na kaflu wyspy, otrzymujemy nagrodę zgodną z grecką literą na nim przedstawioną.

Wyrocznia Delficka. Kolumny z Delf / fot. Przystanek Planszówka
Wyrocznia Delficka. Kolumny z Delf / fot. Przystanek Planszówka

Pełną instrukcję do dodatku znaleźć można na stronie wydawcy: link. Pozostaje zatem rozpocząć kolejny wyścig wykonując 12 zadań, by otworzyć nam śmiertelnikom, bramy Olimpu.

Wyrocznia Delficka to jeden z najnowszych tytułów uznanego w świecie graczy, niemieckiego projektanta Stefana Felda. Jest to gra dla 2-4 graczy w wieku 12+ a szacowany czas pojedynczej rozgrywki wynosi 90-120 minut. Więcej informacji o niej znaleźć można na stronie Fullcap Games oraz na BGG.

Źródło: Fullcap Games

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także