Zaczynamy Rewolucję 1905!

Autor:

Kategoria:

Spółdzielnia „Ogniwo” Kraków i Krytyka Polityczna – Klub w Krakowie zachęcają wszystkich obywateli do wzięcia udziału w Rewolucji 1905 – a właściwie w premierze gry dokładnie o takim tytule! Na spotkaniu promocyjnym poznać można będzie zasady, podjąć się rozgrywki a nawet zdobyć bezpłatny egzemplarz dla siebie.

Gra, jak sam tytuł wskazuje, jest o Rewolucji z 1905 roku. Gracze wcielają się w reprezentantów jednej z 6 frakcji: Bundu, Polskiej Partii Socjalistycznej, Socjaldemokracji Królestwa Polskiego i Litwy, Narodowej Demokracji/NZR, grupy fabrykantów i władzy carskiej. Podczas rozgrywki spotkają się z takimi postaciami jak Piłsudski, Dmowski czy Kunitzer. Fabuła dotyczy walk strajkowych i demonstracji, które działy się w pierwszym roku rewolucyjnego zrywu. Całość oparta jest na rzeczywistych wydarzeniach.

Autorzy gry liczą, że rozpropaguje ona wiedzę o Rewolucji z 1905 roku. Karcianka wydana została w liczbie 1000 egzemplarzy. Można zdobyć ją za darmo na spotkaniach promocyjnych bądź zamawiając przez internet (uiścić należy jedynie opłatę za wysłanie paczki drogą pocztową).

Premiera odbędzie się w Krakowie 8 stycznia bieżącego, nowego zresztą roku, o godzinie 17:30. Miejsce spotkania to Spółdzielnia „Ogniwo” Kraków, ul.Paulińska 28 (I piętro).

Gra powstała z inicjatywy Klubu Krytyki Politycznej w Łodzi przy współpracy Departamentu Gier w ramach zadania „Szlakami walki i buntu” realizowanego z budżetu miasta oraz dofinansowania od Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Źródła:

Julia Mielcarek
Julia Mielcarek
Studentka Gamedeca. Niemal zawsze wszystkim i wszystkiemu na przekór. Lubi rzeczy nietypowe i niekonwencjonalne, ale bez przesady. Swoją przyszłość chce wiązać z grafiką komputerową (i 2D, i 3D). Uwielbia zwierzęta (w szczególności własne – psa i fretkę), czasami grywa na basie.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także