Wniosek kuratora w sprawie skazanego: 7 Smoków

Autor:

Kategoria:

[vc_message]Poniższy artykuł pierwotnie ukazał się na blogu Prosto z pudła, który stał się częścią portalu Przystanek Planszówka[/vc_message]

7 SmokowWysoki Sądzie. G3 Poland, które jako ośrodek resocjalizacji gier planszowych zajmuje się zarówno ich wydawaniem, jak i dystrybucją na rynku polskim tytułów zagranicznych ośrodków, złożyło wniosek o przyśpieszenie procesu gry 7 Smoków. W tym celu przekazało egzemplarz gry na potrzeby procesu. Oficerowie śledczy podjęli już działania. Proces wymaga jednak ostrożności ponieważ, jak powszechnie wiadomo, że nie każdego smoka da się łatwo oswoić.

Smoki od wieków inspirują ludzi. Pojawiały się w opowieściach przekazywanych drogą ustną, książkach, czy wreszcie w filmie, grach komputerowych i planszowych. Symbolizowały różne cechy. Czasem pozytywne takie jak męstwo, autorytet, mądrość, potęgę. Innym razem negatywne: zło, diabła, lęk lub ciemną stronę osobowości.

Zaglądając do pudełka z grą 7 Smoków dowiadujemy się, że (smoki) pojawiły się dziesiątki tysięcy lat temu. Potężne, dysponujące magicznymi mocami atakowały swoich przeciwników olbrzymimi pazurami i często używały ostrych jak brzytwy zębów. Jednak co ważniejsze, doskonale potrafiły oceniać wszystkie zagrożenia. Zawsze znajdowały właściwy moment, żeby pozbyć się niebezpiecznych wrogów. 

Wysoki Sądzie. Oficerowie prowadzący śledztwo szukają odpowiedzi na kilka pytań, które przychodzą do głowy zerkamy na 7 Smoków. Jaka siła drzemie w tym niepozornym pudełku? Do jakiej grupy odbiorców jest ona kierowana? Czy ponowna implementacja mechaniki gry Aquarius będzie zadowalała graczy? Proces ma także odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy gra 7 Smoków, odsiadująca obecnie wyrok w pudle, zasługuje na skrócenie wyroku?

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także