Wniosek kuratora w sprawie skazanego: "Jaskinia"

Autor:

Kategoria:

Jaskinia. Adam Kałuża. Rebel.plDo Sądu wpłynął kolejny wniosek kuratorski. Wydawnictwo Rebel doprowadziło przed oblicze Planszówkowego Systemu Sądownictwa nowego oskarżonego: grę Jaskinia. Zdaniem Wydawnictwa, które czuwało nad procesem resocjalizacji, dzieło Adama „Folko” Kałuży, zasługuje już na uwolnienie z pudła.

Jak dowiadujemy się z informacji przekazanej przez Kuratora w grze gracze kierują zespołami speleologów, przed którymi postawiono zadanie eksploracji nowo odkrytej jaskini. Rozpoczynając ze wspólnej bazy gracze będą odkrywać jaskinię, fragment po fragmencie, a ta stopniowo odsłoni przed nimi swoje tajemnice. Na ich drodze pojawią się strome zejścia, zalane wodą sale, wąskie przesmyki oraz warte uwiecznienia na fotografiach cuda podziemnego świata. Jednak, aby móc posuwać się do przodu, speleolodzy będą potrzebowali specjalistycznego sprzętu, który pozwoli im na przetrwanie w podziemiach i pokonanie kolejnych przeszkód, jakie napotkają w czasie wyprawy.

Czy kolejna część z „trylogii” o sportach ekstremalnych dorówna osądzonej już grze K2? Czy w ogóle można porównywać te dwa tytuły? Czy na prawdę gra o wilgotnych, ciasnych i ciemnych korytarzach jaskini może dostarczać pozytywnych wrażeń? Na te i inne pytania odpowie proces do którego materiał dowodowy już jest zbierany. Relacje z posiedzeń Sądu publikowane będą na blogu Prosto z pudła.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także