XXI Noc Planszówek. Relacja "Pegaziątka"

Autor:

Kategoria:

W ubiegłą sobotę odbyła się XXI Noc Planszówek. W tym miesiącu raport do coraz grubszej teczki zawierającej doniesienia z Nocy Planszówek sporządziła Lucyna z Centrum Gier Pegaz:

XXI Noc Planszówek w Bydgoszczy„Kolejna Noc Planszówek za nami.  Jak pomyślę o pierwszym nocnym graniu, jeszcze w Pegazie, to usta same składają się w uśmiech. Ilość gier do dyspozycji graczy można było policzyć na palach dwóch rąk i były to nasze prywatne oraz przyniesione  przez znajomych tytuły.  Graliśmy do godziny piątej, bo przyjezdni mieli dopiero nad ranem powrotne pociągi. Było ciasno i duszno, ale chyba wszyscy byli zadowoleni. Po niemal dwóch latach spotykamy się na dużej auli w Wyższej Szkole Gospodarki w  sporym gronie ponad 100 osób.  Na którąś z nocy przyszło nawet  ponad 170 graczy. Tej nocy Rebel wsparł nas grami – mieliśmy sporo egzemplarzy gry Palce w Pralce. Kto zna ten tytuł, wie co to oznaczało:  rytm piosenki We Will Rock You,  przerywany co jakiś czas głośnym  śmiechem, niósł się przez salę, zagłuszając wszelkie rozmowy. W końcu spotykamy się by grać, nie rozmawiać.

XXI Noc Planszówek w BydgoszczyCieszę się niezmiernie, że Noc Planszówek nie umiera.  Jest spora grupa osób, która przychodzi na nią regularnie, a osoby które są pierwszy raz często później wracają. Można pokusić się o stwierdzenie, że powstała w Bydgoszczy całkiem spora społeczność graczy, czego mogą nam pozazdrościć inne miasta. W minioną sobotę grało z nami sporo dzieci. Oby ta tendencja narastała, trzeba uczyć przyszłe pokolenia spędzania wolnego czasu przy planszy!

XXI Noc Planszówek w BydgoszczyTradycyjnie już, na XXI Nocy Planszówek  odbyły się turnieje. W zmaganiach w odkrywaniu Jaskini najlepszym okazał się Radek Szreder. Gratulujemy! W potyczkach słownych w rozgrywkach w Uga Buga wygrał chłopiec, którego imienia nie pamiętamy, aczkolwiek zwycięstwo jego zostało uwiecznione na fotografii. Wydawnictwo Rebel udostępniło nam gry na turniej oraz ufundowało nagrody, za co bardzo dziękujemy!

Do zobaczenia w lutym.

Lucyna

Specjalne podziękowania dla: Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Wydawnictwa Rebel, Chińskiej Patelni…. i wszystkich uczestników i sympatyków Nocy Planszówek!

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ