Zapowiedź: XXII Noc Planszówek w Bydgoszczy. 23.03.2013

Autor:

Kategoria:

Noc Planszówek_plakatUncle Lion ma przyjemność poinformować, że w najbliższą sobotę tj. 23 marca odbędzie się XXII edycja Nocy Gier Planszowych. Organizator, sklep z grami planszowymi Centrum Gier Pegaz, tradycyjnie udostępni  swoją wypożyczalnie planszówek, czyli ponad 130 różnych tytułów. Jak widać będzie dużo gier, a i miejsca nie powinno zabraknąć: impreza odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Zapewne nie zdziwi nikogo fakt, że na przybyłych czeka sporo pozytywnych wrażeń. Dla chcących poznać nowe tytuły w wypożyczalni pojawiły się między innymi następujące nowości:

  • Belfort: gra ekonomiczna , w której budując zamek walczymy o tytuł Mistrza Architekta, chwałę, splendor i klucze do miasta;
  • Mage Knight: grę, której autorem jest Vlaada Chvátil. Gratka dla miłośników gier przygodowych!
  • Mały Książę: rodzinna gra kafelkowa, w której każdy buduje własną planetę.

Szczególnie ostatni tytuł wydaje się ciekawym do przetestowania. Zbliżają się święta, zatem gra planszowa Mały Książę  może okazać się dobrym (i niedrogim) prezentem oraz alternatywą dla ogranych familijnych gier.

Dla lubiących rywalizację, organizowany jest turniej w Neuroshime Hex. Odbędzie się także loteria: każdy bilet stanowi los. Może tym razem Tobie się poszczęści?

UncleLion rekomenduje: 22 Noc Planszówek w Bydgoszczy.

  • Termin:23 marca 2013.
  • Miejsce: aula A1 Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, ul Garbary 2 (budynek A).
  • Start o godzinie 19.
  • Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Centrum Gier Pegaz (ul. Pod Blankami 6) lub w cenie 15 zł na miejscu w dniu imprezy.

Więcej informacji o 22 Nocy Planszówek można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: link

Noc Planszówek – co to takiego?

Dla osób, które jeszcze nie uczestniczyły w imprezie polecamy lekturę krótkiego artykułu dotyczącego imprezy. Czym są Noce Planszówek, do kogo są adresowane, oraz linki do relacji z poprzednich edycji: link

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także