TIG Con – zaproszenie do Transylwanii

0

Dzisiaj mamy dla Was o tyle zaskakujące, co i bardzo ciekawe zaproszenie na pierwszą edycję konwentu Transylvania International Game Convention (TIG Con), który zaplanowany jest na 22-25 maja 2014 r. w Kluż, w Rumunii. Z propozycją przekazania zaproszenia zwrócili się do nas organizatorzy, co z przyjemnością i w imię planszówkowej przyjaźni niniejszym czynimy. Konwent skierowany jest do miłośników gier planszowych, karcianych i RPG. Aspiracje organizatorów są duże i liczą, że impreza nabierze charakteru międzynarodowego nie tyle przez wystawców, co przez odwiedzających. Dlatego tez organizatorzy starają się promować TIG Con za pośrednictwem wsparcia zagranicznych blogerów. A co organizatorzy TIG Con-u mają do zaoferowania dla graczy?

Przez cztery pełne dni od 22-25 maja 2014 r. na powierzchni 2200 m2 przeznaczonych dla wystawców, gracze będą mogli znaleźć:

– stoiska producentów gier
– stoiska sprzedawców i sklepów z grami
– specjalną strefą poświęconą dzieciom
– stoiska, gdzie będą prezentowane najnowsze tytuły
– demonstracje figurkowych gier bitewnych, karcianych i RPG
– testy prototypów nowych gier

Ponadto planowane są konkursy i turnieje z nagrodami pieniężnymi w takie tytuły, jak: Netrunner, Star Wars X-wing, AGOT LCG, YU-gi-oh, Osadnicy z Ctatnu, Ubongo, Wsiąść do pociągu, 7 Cudów.

Zapowiedziany został również turniej MTG Magic Transylvania Tournament, w którym przewidywana nagroda główna to 1.000 euro.

Przygotowanych ma być 400 miejsc do grania. Na stronie konwentu prowadzona jest już przedsprzedaż biletów – TiG Con. Pod tym linkiem znajdziecie również informację o zebranych przez organizatorów danych o miejscach noclegowych w obrębie 1 km od miejsca imprezy.

Trzymamy kciuki za rumuńskich miłośników planszówek i życzymy powodzenia oraz wytrwałości dla organizatorów! Miłej zabawy!