Zapraszamy na 39 Noc Planszówek w Bydgoszczy. 9 maja 2015

Autor:

Kategoria:

Sporo się w Bydgoszczy dzieje w aspekcie planszówek. Pegazowe Poniedziałki Planszówkowe, Akademia Sztuk Planszowych, Planszówki w 1138, spotkania w Światłowni, Planszowa Utopia… a pewnie i tak coś pominąłem. Jedno wszystkie imprezy łączy: Centrum Gier Pegaz, które od kilku lat wspiera środowisko miłośników gier bez prądu. A opócz wspomnianych, jest jeszcze jedna impreza, myślę, że nie przesadzę jeżeli napiszę, iż dla bydgoskiej sceny planszówkowej najważniejsza. Mowa oczywiście o Nocy Planszówek, której 39 edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 9 maja w auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Noc Planszówek, czyli cykliczne spotkania dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas przy planszówkach. Nie ważne jaki typ gier lubisz, czy jesteś zatwardziałym geekiem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grami. Na miejscu czekać będzie wypożyczalnia (ponad 200 tytułów), a także osoby, które chętnie wytłumaczą zasady popularnych gier, abyście nie musieli przedzierać się przez instrukcję. Będzie możliwość wzięcia udziału w turnieju w grę „Kto drugi, ten lepszy” organizowanym wspólnie z Wydawnictwem Lucrum Games. Zaprezentowane zostaną nowości wydawnicze m.in.: wspomniany Kto drugi, ten lepszy, Gaja, Colt Express, Kakao. Wreszcie na uczestników czekają upominki. Przy odrobinie szczęścia można zostać posiadaczem pudełka z grą Star Wars Armada!

XXIX-NGP

Noc Planszówek odbędzie się 9 maja, początek imprezy o godzinie 19:00 w auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Kopernika 1). Bilety do nabycia w Centrum Gier Pegaz (ul. Pod Blankami 6a) oraz bezpośrednio przed imprezą. Więcej informacji na plakacie oraz stronie Facebook wydarzenia (link).

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także