E-planszówki – recenzja gry Splendor

Autor:

Kategoria:

Splendor, czyli  grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój…. Ciężko o mniej zachęcający opis gry. A jednak tytuł ten okazał się jedną z ważniejszych planszówkowych premier 2014 roku. Bardzo ładne wykonanie, z ciężkimi żetonami, które przyciągają graczy niczym magnes i rozbrzmiewają na większości dużych spotkań i konwentów planszówkowych, prostota zasad i bardzo duża regrywalność, wszystko to sprawia, że Splendor trafia na stoły zarówno początkujących jak i doświadczonych planszoManiaKów.

Od niedawna Splendorem możemy cieszyć się także na ekranach tabletów. Cyfrowa odsłona przypomina diament, który ciągle wymaga doszlifowania. Ale to jakie są wady i zalety cyfrowego Splendoru, możecie przeczytać i obejrzeć w recenzji, którą przygotowaliśmy wraz z serwisem appManiaK.pl:

Splendor – recenzja gry

Grę Splendor testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj