Zbliża się Global Game Jam – święto projektantów gier!

Autor:

Kategoria:

Global Game Jam 2016 / fot. Gamedec UKW
Global Game Jam 2016 / fot. Gamedec UKW

Mam do was pytanie. Czy marzyliście kiedyś, by projektować gry? Jeśli tak, cóż, mam dla was rewelacyjna wiadomość! Od 29 do 31 stycznia w Bydgoszczy (a także w Łodzi, Warszawie, Gdańsku) odbędzie się Global Game Jam. Dobra, pewnie teraz pytacie co to ma wspólnego z projektowaniem. Przez 48 godzin wraz z własnoręcznie dobraną ekipą, lub z innymi fascynatami, którzy przyszli się dobrze bawić, będziecie tworzyć gry wideo, planszowe lub karciane. Dzięki temu wyzwaniu poczujesz się jak prawdziwy twórca gier, który musi naprawdę szybko poprawić produkcję, gdyż ma na to tylko dwa dni. Może się to wydawać mało, lecz w rzeczywistości można stworzyć naprawdę coś niesamowitego.

Organizatorem wydarzenia w Bydgoszczy jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, a dokładnie studenci Humanistyki Drugiej Generacji, ze specjalnością Gamedec: Badanie i projektowanie gier. My także tam się pojawimy, ponieważ Łukasz „UncleLion” Juszczak (nasz Kochany, Czepialski Redaktor Naczelny;) ) będzie jednym z jurorów wybierającym najlepiej zrobioną grę.

Global Game Jam to w skrócie: jeden weekend, jeden temat, setki organizatorów, tysiące uczestników, 72 kraje i tysiące gier.

Więcej informacji o idei Global Game Jam oraz listę miast, które włączają się do rywalizacji znajdziecie na ogólnoświatowej stronie GGJ. Informacje na temat bydgoskiej edycji śledzić można na stronie specjalności Gamedec.

No cóż, zostało mi do powiedzenia tylko jedno. Do zobaczenia!

Konrad Borowski
Konrad Borowski
Człowiek z milionem pomysłów kłębiącymi się pod lekką łysiejącą czupryną. Zawsze pozytywnie nastawiony stara się przekazywać innym dobrą energię. Studiuje to, co kocha najbardziej, czyli projektowanie gier. Poza tym nałogowo gra, czyta książki i uczy się gotować coś innego poza jajecznicą. Na pytanie, czy dałby radę nauczyć się chińskiego nie odpowiada, że to trudne, czasochłonne, tylko dowiaduje się, na kiedy termin.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także