Mistrzostwa Polski w „Królestwo w budowie” – patronat

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Rebel.pl oraz Przystanek Planszówka zapraszają do udziału w Mistrzostwach Polski w grę „Królestwo w budowie”.

Eliminacje do Mistrzostw Polski w „Królestwo w budowie” rozpoczną się w lutym i trwać będą do listopada bieżącego roku. Finał mistrzostw odbędzie się podczas listopadowej edycji Festiwalu GRAMY!.

W czasie eliminacji gracze, oprócz możliwości uczestnictwa w finale, walczyć będą o nagrody w postaci gier ufundowanych przez Queen Games i Rebel.pl. Będą to: Łowcy Skarbów, Szalona Misja i Na grzyby. Na zwyciężce finału czeka nagroda w wysokości…. 1000 zł! Osoba, która zajmie w finale II miejsce otrzyma 500, a za III miejsce 300 zł.

Rebel.pl po raz czwarty organizuje mistrzostwa, które każdego roku obejmują inny, spośród wydanych przez gdańskie wydawnictwo tytułów. Wcześniej były to następujące gry: „Splendor”, „7 Cudów Świata” i „Wsiąść do Pociągu”. Lista miejsc w których odbędą się rozgrywki eliminacyjne jest w trakcie ustalania. Na dzień dzisiejszy jest to kilkanaście wydarzeń, jednak docelowo planowanych jest około 150 eventów!

Więcej informacji (zasady organizacji eliminacji, regulamin, kontakt do organizatora) znajdziecie na stronie internetowej:

mistrzostwa_logo

Przystanek Planszówka objęło Mistrzostwa Polski w „Królestwo w budowie” patronatem medialnym. Zachęcamy do śledzenia naszego kanału facebook i twittera, na których będziemy informowali o kolejnych eliminacjach. Przygotowaliśmy także mapę eliminacji, na której znajdziecie wszystkie miejsca, w których zaplanowane są eliminacje.

Królestwo w budowie to gra Donalda X. Vacarino, w której tworzymy własne królestwo, by osiągnąć jak największą liczbę punktów zwycięstwa. Swoje osady wznosimy na modularnej planszy podzielonej na hexy, reprezentujące 9 różnych rodzajów terenu. Na planszy znajdują się także lokacje specjalne, pozwalające na zdobycie płytek akcji, umożliwiających wykonanie akcji specjalnych. Końcowa punktacja uzależniona jest od trzech, dobieranych przed rozpoczęciem rozgrywki, kart celów. Wszystko to sprawia, że każda partia wymaga od graczy budowania zupełnie nowej strategii. W 2012 roku Królestwo w budowie zdobyło prestiżową nagrodę Spiel des Jahres.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także