Oh My Goods! Nowa zapowiedź od Lacerty

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Lacerta, które w ubiegłym tygodniu przygarnęło pod swe ramiona Wydawnictwo Planszóweczka.pl, nie zwalnia tempa. Dziś ogłosiło wydanie kolejnej gry: Oh my Goods!

Oh my goodsOh My Goods to niewielka gra karciana, w której gracze wcielają się w średniowiecznych rzemieślników, produkujących różnego rodzaju dobra. Ich zadaniem jest stworzenie łańcucha produkcyjnego, który przyniesie jak największą liczbę punktów zwycięstwa. Rozgrywka toczona jest przez szereg rund, podzielonych na 4 fazy (doboru kart, wschodu słońca, zachodu słońca oraz produkcji i budowy) i trwa do momentu, gdy któryś z graczy będzie miał przed sobą 8 budynków. Gdy to nastąpi rozgrywana jest ostatnia runda i podliczane są punkty zwycięstwa.

Oh My Goods! ukazało się także pt. Royal Goods a jej autorem jest Alexander Pfister, którego polscy gracze kojarzyć mogą z takich gier jak Broom Servie (które otrzymało prestiżową nagrodę Spiel des Jahres) i Port Royal (nagroda Fairplay À la carte). Jest to gra dla 2-4 osób, kierowana do graczy od 10 roku życia, a pojedyncza rozgrywka powinna zająć około 30 minut. 

Na dzień dzisiejszy nie ustalono jeszcze dokładnej daty premiery Oh My Goods, trwają także prace nad ustaleniem polskiego tytułu. Oprócz wspomnianego tytułu, Wydawnictwo Lacerta zapowiedziało trzy inne gry na 2016 rok. Są to: Flick’em Up, Grand Hotel Austria oraz Mombasa.

Źródło: Lacerta.pl

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także