Quadropolis: zapowiedź city buildingu od Days of Wonder

Autor:

Kategoria:

Wydawnictwo Days of Wonder zapowiedziało wydanie nowej gry o budowie miasta: Quadropolis. Już w marcu, tytuł powinien pojawić się na europejskim rynku.

Wyobraź sobie, że jesteś burmistrzem nowoczesnego miasta i po ciężkim dniu pracy zerkasz przez okno. Co widzisz? Prawdopodobnie mieszkańców wracających do swoich domów mieszczących się w nowoczesnych wieżowcach, część z nich może zdecydowała się na spacer po parku ze swymi dziećmi a inni udali się do centrum handlowego, na którego budowę wyraziłeś zgodę. Ale trochę dalej widzisz fabryki – miejsca pracy mieszkańców oraz źródło uciążliwych zanieczyszczeń…. Widzisz miasto – przestrzeń ścierających się ze sobą potrzeb i interesów.

W Quadropolis wcielamy się w rolę burmistrza nowoczesnego miasta. Stoi przed nim niełatwe zadanie: kształtować przestrzeń swojego miasta w taki sposób, by zaspokoić potrzeby mieszkańców, jednocześnie konkurując z burmistrzami innych miast. Aby tego dokonać wznosimy różnego rodzaju budynki. Każde z nich przynoszą punkty, a kluczem jest stworzenie kombinacji budynków, która przyniesie największą korzysć.

Quadropolis / fot. Days of Wonder
Quadropolis / fot. Days of Wonder

Quadropolis to gra dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat, której autorem jest debiutujący na projektant François Gandon. Tytuł ten otrzymał nagrodę podczas 33 edycji międzynarodowego konkursu projektantów gier Boulogne-Billancourt.

Źródło: Days of Wonder

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także