Wydawnictwo Rebel.pl wyda Quadropolis

Autor:

Kategoria:

Nie zdążył upłynąć tydzień, od naszej publikacji zapowiedzi wydania przez Days of Wonder gry Quadropolis, a już Wydawnictwo Rebel.pl ogłosiło jej polską premierę. Na półkach sklepowych powinna pojawić jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Autorem gry Quadropolis jest François Gandon, zwycięzca  33 edycji międzynarodowego konkursu projektantów gier Boulogne-Billancourt. Tworząc ten tytuł przyświecała mu myśl, by stworzyć planszówkę pozwalającą zarówno na budowanie strategii, jak i wymagającą od graczy taktycznych decyzji. Dzięki prostym regułom, tytuł ten kierowany jest do bardzo szerokiego grona miłośników planszówek.

W Quadropolis gracze rozbudowują miasto, składające się z różnych typów budynków: mieszkalnych, sklepów, portów, fabryk i budynków służb publicznych. Mieszkańcy lubią także wypoczynek, a temu sprzyja rozbudowa trenów rekreacyjnych. To właśnie odpowiednie rozmieszczenie budynków, pozwalających na zaspokojenie różnych potrzeb ludzi w nim mieszkających, stanowi klucz do zwycięstwa. Potrzeb jest wiele, lecz przestrzeń jest ograniczona do 4 dzielnic.

Zasady Quadropolis przewidują dodatkowo wariant zaawansowany, w którym miasto składa się z 5 dzielnic, dochodzą nowe budynki (pomniki i biurowce). Na stronie wydawnictwa została zamieszczona polska instrukcja gry.

Premiera Quadropolis planowana jest na maj 2016, a sugerowana cena detaliczna wynosi 199,95 zł.

Źródło: www.wydawnictwo.rebel.pl

Quadropolis / fot. Days of Wonder
Quadropolis / fot. Days of Wonder
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także