Powstaje Stone Age w wersji dla dzieci

Autor:

Kategoria:

Z-Man Games, 999 Games oraz Hans im Glück zapowiedzieli wydanie gry Stone Age w wersji dla dzieci.

Za przygotowanie Stone Age Junior (My First Stone Age) odpowiada  Marco Teubner. W jego portfolio odnajdziemy między innymi grę Dzieci z Carcassonne, niezwykle udaną planszówkę, która bazuje na mechanice gry Carcassonne, oczywiście mocno ją upraszczając. Stone Age Junior kierowana jest dla graczy od 5 roku życia i opierać się ma, podobnie jak pierwowzór, na mechanice worker-placement. 

Stone Age Junior_press
Stone Age Junior / fot. hans-im-glueck.de

Choć ciągle niewiele wiadomo o samej grze, Hans im Glück zapowiada, że zostanie wydana jeszcze w lutym. Więcej informacji o Stone Age Junior ma być przedstawione pod koniec stycznia. Na dzień dzisiejszy na stronie wydawcy ujawniono tylko jedno zdjęcie komponentów. Niestety nie wiadomo także, czy tytuł ten zostanie wydany w Polsce.

Stone Age to jeden z ciekawszych gier opartych na mechanice worker-placement. Wydany w Polsce przez Wydawnictwo Bard pt. Epoka Kamienia, wyróżnia się nie tylko przepięknym wykonaniem (ach ten skórzany kubek!), ale przede wszystkim bardzo zgrabną mechaniką. Biorąc pod uwagę pierwowzór, jak i nazwisko autora, który przygotował już bardzo udaną wersję gry Carcassonne, można mieć nadzieje, że Stone Age Junior okaże się kolejnym must have, dla rodziców wprowadzających swoje pociechy w świat planszówek.

Źródło: Z-Man GamesHans im Glück

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także