Tabletop Day Bydgoszcz – warsztaty, wykłady, prototypy

Autor:

Kategoria:

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych (Tebletop Day). Z tej okazji wraz z kołem Polskiego Towarzystwa Badań Gier oraz przedstawicielami specjalności Gamedec z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na…. planszówki w formie instant!

30 kwietnia w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (sala 1.45) odbędzie się spotkanie łączące dwa światy: edukacji i planszówek. W programie spotkania przewidziano:

  • 10:00: okolicznościowy miniwykład dra Michała Mochockiego „Planszówki w szkolnej bibliotece: jak tak można i dlaczego warto”
  • 10:45 – 13:00: warsztat projektowania gier „Planszówka instant: gra planszowa w 2 h” – do 25 osób, wcześniejsze zapisy (patrz niżej)
  • 13:00 – 15:00: testy świeżo wykonanych prototypów warsztatowych oraz prezentacje (i playtesty!) prototypów gier edukacyjnych autorstwa gamedeków Level 6: Konrada Cholewy, Beaty Krzywdzińskiej, Adama Tojzy

Będzie to kolejna edycja warsztatów organizowanych przez dr Michała Mochockiego ukazujących proces powstawania gry planszowej: od pomysłu, przez dopracowanie koncepcji, aż po wykonanie prototypu. Ze względu na charakter warsztatu, minimalny wiek uczestników to 10 lat. Nie ma górnej granicy wieku. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę organizatora, gdzie także znajdziecie informacje o możliwościach zapisów.

Przystanek Planszówka także tam będzie – zarówno na części warsztatowej jak i na testach prototypów studentów. Z zaproszenia i możliwości objęcia eventu naszym patronatem cieszymy się tym bardziej, że wszyscy trzej autorzy prototypów, Beata, Adam i Konrad w ubiegłym roku w ramach współpracy Gamedeca i Przystanku Planszówka pisali na naszych łamach recenzje.

Zapraszamy także na stronę eventu na FB.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także