Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych – odliczanie trwa!

Autor:

Kategoria:

Już całkiem niedługo, bo 30 kwietnia świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych (International TableTop Day).

W związku z tym, że niektórzy nie mogą się całodobowego grania doczekać, wielkie odliczanie trwa już od 31 marca, a że w XXI wieku żyjemy, to towarzyszy temu zdalny odpowiednik kalendarza adwentowego. Znaleźć można w nim dzienną porcję najświeższych informacji o grach, związanych z nimi ciekawostkach czy interesujących promocjach. Warto zaglądać, żeby przypadkiem czegoś istotnego nie przeoczyć, choćby ogłoszenia o sprzedaży okolicznościowych koszulek czy limitowanych edycji dodatków do gier. Czekoladki kupujemy we własnym zakresie.

Fakt, że nie możemy być w Stanach, wcale nie przeszkadza w uczestniczeniu w ITTD – w tym roku w wydarzeniu partycypują setki sklepów z całego świata (i nadal można się zgłaszać!), zaś odbywające się z ich udziałem po sąsiedzku imprezy można znaleźć tutaj. Jeśli komuś mało – zawsze pozostaje relacja on-line i podziwianie Ivana Van Normana w roli gospodarza oraz oczywiście granie w domowym zaciszu (dodawanie #tabletopday i @geekandsundry przy dokumentowaniu potyczek mile widziane!). Przy tym wszystkim jeszcze pomagamy dzieciakom, gdyż dochód z wydarzeń zasili konta organizacji pozarządowych.

Źródło: geekandsundry.com

Anna "Firebird" Ciechanowska
Anna "Firebird" Ciechanowska
Kulturoznawczyni. Feministka. Cyklistka. Wegetarianka. Uwielbia strzygi, wampiry, wodniki i inne demony. Aha, i koty. Koty też uwielbia. Sama stopniowo próbuje upodobnić się do zombie (jak twierdzą złośliwcy), a przynajmniej do bohatera „Illustrated Man” Bradbury’ego (też złośliwcy). Nadużywa ironii, sarkazmu i czarnego humoru, a w kolejce po talenty dyplomatyczne była zbyt uprzejma i zabrakło. Jak nie gra, to pewnie coś ogląda, czyta albo słucha muzyki. Z niewiadomych powodów zwykle jest to dość krwiste, a jeśli chodzi o ostatnie – głośne.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także