Wirus atakuje Półwysep Iberyski: Pandemic Iberia

Autor:

Kategoria:

Fani Pandemii mogą zacierać ręce i szykować się na nowy wydatek. Z okazji Mistrzostw Świata w Pandemie, Z-Man Games zapowiedziało wydanie nowej wersji tego tytułu. Tym razem ratować będziemy mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego.

Mistrzostwa Świata w Pandemie odbędą się w tym roku w Barcelonie. Specjalnie na tą okazję Matt Leacock w duecie z Jesús Torres Castro przygotowali kolekcjonerskie wydanie jednej z najsłynniejszych gier kooperacyjnych. Kolekcjonerskie nie oznacza tutaj wrzucenia do pudła lepszej jakości komponentów. Na graczy czekać będzie nowa mapa i osadzenie planszówki w konkretnych realiach historycznych. Dodatkowo w przypadku wyczerpania nakładu ma nie być wznawiany.

Koncept jest bardzo ciekawy ponieważ, osadzona ona będzie w realiach historycznych, a konkretnie w 1848 na Półwyspie Iberyjskim. Wcielimy się w niej w rolę pielęgniarki, wiejskiego lekarza, kolejarza, żeglarza, by znaleźć lekarstwo na malarię, tyfus, żółtą febrę i cholerę. Wiosna ludów, rozwój pierwszej linii kolejowej na półwyspie, prawdziwe choroby…. szykuje się wersja Pandemii ociekająca wręcz klimatem.

Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie, na które na dzień dzisiejszy jeszcze nie potrafimy odpowiedzieć: czy Wydawnictwo Lacerta będzie wydawała je w polskiej wersji językowej?

Źródło: Z-Man Games

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

2 KOMENTARZE