Stone Age Junior dziecięcą grą roku w Niemczech

Autor:

Kategoria:

Jury niemieckiej nagrody Spiel des Jahres wyłoniło zwycięzce w kategorii Kinderspiel des Jahres (dziecięcej gry roku). Prestiżowy tytuł przyznany został grze Stone Age Junior.

Stone Age Junior (My First Stone Age) to gra dla 2-4 osób, kierowana do najmłodszego odbiorcy w wieku już o 5 roku życia. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, którym jest gra Epoka kamienia i tutaj naszym zadaniem jest zbieranie surowców i rozbudowa swojej wioski, poprzez stawianie kolejnych szałasów. Wszystko w pięknej szacie graficznej, która ukazuje dobrze znaną nam wioskę z nowej perspektywy, tej widzianej oczami dziecka. Dzięki Stone Age Junior już najmłodsi gracze uczą się myślenia i planowania ruchów.

Stone Age Junior / fot. Z-Man Games
Stone Age Junior / fot. Z-Man Games

Jury uzasadniając werdykt zwróciło uwagę na fakt, że zarządzanie surowcami i budowanie strategii zazwyczaj nie są dobrym tematem gier dla dzieci. Jednak Marco Teubnerowi udało się stworzyć grę, po którą współczesne dziecko chętnie sięgnie.

Gratulujemy autorowi i z niecierpliwością oczekujemy informacji o polskim wydaniu. Mamy nadzieje, że nagroda SDJ zaowocuje wydaniem skierowanym na nasz rynek. Dobrych gier dla najmłodszych nigdy za wiele.

Źródło: Spiel des Jahres

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także