Po trzykroć, albo i więcej, wspieram.to

Autor:

Kategoria:

Na platformie wspieram.to w dziale gier bez prądu nawet w wakacje sporo się dzieje. Wczoraj ruszyły 3 nowe projekty, które mogą zaowocować wydaniem 3 nowych planszówek… Mamy szansę udać się do Chin, lecieć na Marsa i toczyć ekonomiczne wojny….

Loyang

Fullcap Games rozpoczęło zbiórkę, by wydać grę At the Gates of Loyang o której pisaliśmy już w piątek. To tytuł autorstwa Uwe Rosenberga, wieńczący słynną trylogię żywieniową.  Loyang (bo taki ma nosić polski tytuł) do tej pory był  niedostępny w polskiej wersji językowej i jest to jedna z planszówek, którą naprawdę ciężko kupić w sklepach i w drugim obiegu. A szkoda, ponieważ jest to bardzo dobra i sprawdzona gra w stylu „euro” W ramach tzw. „early birds” do czwartku, do godziny 23:59 możemy ją nabyć w cenie 139 zł. Potem będzie dostępna za 152 zł a jej sugerowana cena detaliczna poza kampanią wynosić będzie 189,99 zł. A już jutro przeczytać będziecie mogli naszą recenzję Loyang.

The Economic War

Druga z kampanii to edukacyjno-ekonomiczna gra Economic War. Projekt prowadzi trójka osób (Łukasz, Agata i Kacper Smykła) niezwiązanych z żadnym dużym wydawnictwem. Nie znaczy oni całkowicie anonimowi w świecie gier. Na długo przed kampanią rozpoczęli promocję projektu w internecie oraz na różnych konwentach. W The Economic War naszym celem będzie zebranie możliwie największego kapitału mierzonego w punktach PKB. Kładzie ona nacisk na ekonomię w skali makro. W grze skupiamy się nad rozwojem jednej z trzech największych gospodarek światowych (w dodatku dostępne będą dwie kolejne). Ograniczona, ale występująca jako odzwierciedlenie ryzyka inwestycyjnego, losowość i różne poziomy interakcji między graczami to tyle niektóre z cech tej gry. Są też „early birds”: gra w cenie 98 zł (pakiet limitowany ilościowo – zostały już ostatnie sztuki!) oraz 109 zł (pakiet limitowany czasowo do 15.07). Więcej o Economic War dowiedzieć się możecie bezpośrednio na wspieram.to.

Martians: A Story of Civilization

Wreszcie trzeci projekt, za który odpowiedzialne jest wydawnictwo RedImp, które gracze kojarzyć mogą z wcześniejszych zbiórek (Pan lodowego ogrodu i Achaja). Tym razem mamy zaproszenie do misji kolonizacji Czerwonej Planety w grze Martians: A Story of Civilization. Gra oferuję trzy tryby rozgrywki: kooperacyjny, rywalizacyjno-kooperacyjny oraz rywalizacyjny. Jest także tryb dla jednego gracza. W ramach kampanii można nabyć także kolekcjonerski dodatek w postaci zestawu figurek przedstawiających budynki. kampania realizowana jest jednocześnie na platformie wspieram.to i Kickstarter i w niesamowicie szybkim tempie osiągnęła minimalny próg oraz odblokowane zostało już większość z zaplanowanych celów. W chwili pisania tego tekstu zebrane jest już ponad 94 000 dolarów (czyli ponad 300% wymaganej kwoty). 

I jeszcze więcej…

A na sam koniec warto przypomnieć o pozostałych kampaniach, które trwają już od jakiegoś czasu. Są to: Dolina Kupców 2, Cthulhu Wars, BroWars i Nie testowaliśmy tego również. Jeżeli jeszcze nie zaglądaliście – zachęcamy. Wśród tych tytułów na pewno każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także