Mantikora 2016 – planszowy konwent, planszowa konferencja

Autor:

Kategoria:

Mantikora. Swoista krzyżówka lwa ze skorpionem i nietoperzem…. Mimo, że w świecie Wiedźmina nie uchodzi ona za przyjemne stworzenie, dziś chcielibyśmy zaprosić na spotkanie z Mantikorą. I to już niebawem, w dniach 7-9 października w Lubartowie.

Mantikora to nie tylko kreatura z bestiariusza znanego fanom prozy Sapkowskiego. To także konwent fantastyki. Tegoroczna, jedenasta już edycja tego wydarzenia odbędzie się pod hasłem… planszówek!

Ogólnopolski Konwent Fantastyki Manitikora XI to trzy dni, które mają być „przepełnione” grami. Turnieje, konkursy, prezentacje nowości z rynku gier planszowych to tylko niektóre atrakcje. Miłośników cyfrowych karcianek czeka turniej w Heartstone, a ci, którzy wolą tradycyjne strategiczne wyzwania, będą mogli spróbować swych sił w turnieju szachowym. Nie zabraknie także pokazów bitewniaków. Szczegóły dotyczące programu konwentu publikowane będą na stronie organizatora.

Ale Mantikora 2016, podobnie jak same planszówki, to nie tylko zabawa. To coś więcej. Jednym z ważnych punktów programu jest konferencja pt. Gry planszowe jako narzędzie dydaktyczne, podczas której prelegenci będą starali się ukazać zalety wykorzystania gier i mechanik znanych z gier w procesie edukacji. Wśród prelegentów będą przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Klubu Fantastyki „Zielony Smok”, Wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych oraz Wydawnictwa Lucrum.

Zachęcamy do uczestnictwa zarówno w konwencie jak i konferencji. Warto śledzić wieści na stronie Mantikora 2016, gdyż niedługo pojawić się powinien szczegółowy program wydarzenia.

Mantikora 2016, 7-9 października, Lubartowski Ośrodek Kultury (ul. Rynek II 1). Cena biletu na 3 dni imprezy wynosi  10zł.

Źródło: informacja prasowa od organizatora.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także